Seyahatte Valiz Kaybolma Sorununa Çözüm!

Seyahat etmeyi hepimiz severiz. Ancak seyahat öncesi valiz hazırlamak her ne kadar keyifli olsa da seyahat sırasında valizinizi takip etmek zorunda kalmak da bir o kadar keyifsizdir. Valizim kaybolacak mı, şu an nerede derdi çoğu zaman seyahatimizin neşesini bile kaçırabiliyor. Teknoloji valizinizle uğraşmayıp seyahatinizin keyfini çıkarabilmeniz için bir çözüm buldu. Akıllı valizler hayatımıza giriyorlar. İşte detaylar…

Yılda 20 milyondan fazla valiz kayboluyor veya benzer valizler birbirine karışıyor. Bu sorunu engellemek için ise genellikle valizlerimize iletişim bilgilerimizi yapıştırmak, belirleyici bir şekilde işaretlemek gibi çeşitli yöntemler kullanıyoruz. Ancak tüm bu çözümler ne yazık ki valiz telaşesinin ve stresinin giderilmesinde veya kaybolup, karışmasında ne yazık ki etkili çözümler olmuyorlar. Bu akıllı çanta ise bu sorunu çözmeyi hedefliyor.

Valizinizin konumuna telefonunuzdan erişebilirsiniz!

Seyahatinizi daha kolay hale getiren bu akıllı çantaların adı BluesmartBluesmart, GPS izleme özelliği sayesinde valizinizi takip edebilmeyi ve eşyalarınızın güvende olmasını sağlıyor. Valizinizin kaybolması veya karışması riskini ortadan kaldırıyor.

Bluesmart adlı bu akıllı GPS izleme özelliğine sahip ve valizinizin konum verilerini telefonuzla paylaşıyor.  Tabi bunun öncesinde cep telefonu uygulamasını indirmiş olmanız ve çantanızı bu uygulama ile eşleştirmeniz gerekiyor. Çantanın içerisindeki yerleşik piller sayesinde şarjlı tutuluyor ve böylece GPS daima aktif kalıyor. Valizde bir de yakınlık sensörü bulunuyor. Bu da valizinizi biryerde unutmanız durumunda, cep telefonunuz vasıtasıyla sizi uyarmasını sağlıyor. Eğer valizinizi kaybederseniz, valiznizin konumunu da öğrenebiliyorsunuz.

Valizinize uzaktan müdahale edebilirsiniz!

Bu akıllı çanta ayrıca uzaktan bagaj kilidi imkanı da sunuyor. Bu özellik çantanızın güvende olmasını sağlıyor. Bu kilit sisteminin en güzel özelliği ise cihazdan uzaklaştığınız zaman bile bir otomatik kilitleme sisteminin kullanılabiliyor olması. Bu dijital kilit, uzaktan kontrol edilebildiği için anahtar ya da şifreyle uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz. Kilit açmak ya da kapamak için sadece akıllı telefonunuzu kullanıyorsunuz.

Akıllı valizın içerisinde aynı zamanda bir sensör de bulunuyor. Bu sensör çantanızın içeriğini ve ağırlığını ölçüyor. Bu da sizi bagaj kontrolünde limiti aşan bir ağırlıkla karşılaşma ve valiznizi açarak boşaltma zahmetinden kurtarıyor. Ayrıca çantanın içerisinde bulunan bölümler de pasaportunuz ve diğer birincil eşyalarınız için hem güvenlik hem de kolay kullanım sağlıyor.

Akıllı valizin özellikleri arasında elektronik cihazlarınızı şarj etme de var. Çantada bulunan bir bölme ve özel batarya sayesinde elekronik ürünlerinizi yani cep telefonu ve bilgisayarlarınızı şarj edebiliyorsunuz.

Peki bu ürün nasıl görünüyor, nasıl çalışıyor? Peki ya bu akıllı valizden gelen kötü haber ne? Video ve detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Merve Aktaş

Merve Aktaş

Merhaba, ben Merve Aktas. İstanbul Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği 2. Sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com'da sosyal medya haberleri yazıyorum. Beni takip etmek isterseniz “MERVE'NIN SOSYAL MEDYA GÜNDEMI”ni takipte kalın. Instagram: @merev12 Twitter: @MmerveAaktas


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı