Öğrendikçe Daha İyisini Yapan Ekmek Makinesi!

Teknoloji neredeyse evimizdeki tüm aletleri akıllandırdı veya çok daha işlevsel ve daha kullanışlı hale getirdi. Yapay zeka ise artık evlerimizin içerisine iyice sızdı, pek çok eşyamız artık sadece akıllanmıyor bu aklı her geçen gün güncelleyip, geliştiriyor. Bunlar arasına artık yapay zekalı ve kendi kendine bir sonrakinde çok daha iyisini yapmayı öğrenen ekmek makinesi de eklendi.

Obezitenin ve diyabetin hayatımızın bir parçası olduğu bu dönemde üstelik de katkı maddeleri ekmeklere dahi ulaşmışken, herkes sağlıklı malzemelerden kendi ekmeğini kendisi yapmaya başlasa ne güzel olurdu diye düşünenler bu buluşa imzalarını atmışlar. Biliyorsunuz ekmek makinesi bir dönemin popüler mutfak aletleri arasındaydı ancak bu makineler zorlu ve uzun süren bir ekmek yapma sürecini beraberinde getiriyordu. Teknoloji bu zorluğu da hayatımızdan kaldırdı ve artık tost yapar gibi kolay ekmek yapmaya başlıyoruz. Hatta bu ekmek makinesi yapay zekası ile kendi kendine öğreniyor ve bir sonrakine daha iysini yapıyor. Nasıl mı? İşte detaylar…

Yapay zekası ile her yaptığında daha iyi öğreniyor!

Çok kısa zamanda hem ekmek hem de diğer hamur işlerinizi yapmanızı sağlayan bu teknolojinin adı Rotimatic… Sizin pişirme becerinize bakmaksızın, IoT smarts teknolojisini kullanarak; kendi ekmeğinizi üretmenizi sağlıyor. Teknolojisi ise yapay zeka ve IoT yetenekleri ile güçlendirilmiş. Her işlemden sonra da elde edilen verilerle daha iyi olmaya devam ediyor. Siz wifi ağına bağlandığınızda en son yazılım güncellemeleriyle kendini güncelliyor ve uzaktan sorun giderme yetenekleri ile problemleri gideriyor. Yani aslında zamanla daha da akıllı hale geliyor. Kullandığı bu teknoloji sayesinde de tüm işlemi yalnızca 90 saniyede tamamlayabiliyor.

Rotimatic toplam 15 sensör, 10 motor ve 300 hareketli parçadan oluşuyor. Bu hareketli parçalar makinenin en iyi şekilde çalışmasını sağlıyor. ekmek yapmak için veya diğer hamur işleriniz için gerekli malzemeleri makinedeki iç bölüme yerleştiriyorsunuz ve tek bir tuşa basıyorsunuz.

İnsan kararını taklit ediyor!

Eğer isterseniz öncesinde tarifleri aramak için wifi bağlantısını da kullanabiliyorsunuz. Siz bir tarifle ilgilenirseniz Rotimatic sizin aradığınız bu tarifler neticesinde gerekli olan ölçüleri hafızasına kaydediyor. Siz tuşa bastığınız anda da bu tariflere uygun olacak şekilde çalışmaya başlıyor. Çok kısa bir sürede de tarifte belirlenen ölçüler sonucunda ekmekler yani gözlemeler hazır hale getiriyor. İçerisinde bulunan yapay zeka teknolojisi sayesinde kusursuz bir hamur topu oluşturabilmek adına malzemelerin  gerçek zamanlı oranını ayarlamak için insan kararını taklit edebilir.

Bilgisayar yazılımı ile oluşturulduğu için her yıl güncellenen yazılımlara da ayak uydurabiliyor. Böylece sürekli güncel kalıyor ve uzun yıllar kullanılabiliyor diyebiliriz.

Temizlemesi de oldukça kolay. Tüm malzemeleri çıkararak bulaşık makinesinde yıkayabiliyorsunuz. Aslında Rotimatic temizliği olabildiğince kolay tutmak için de özel olarak tasarlanmış. Öyle ki, ıslak hamurla temas eden ve her kullanımdan sonra temizlenmesi gereken sadece 2 küçük parçası bulunuyor. Ayrıca ürün ile birlikte gelen temizleme aksesuarları da, temizlik sıkıntılarını azaltmak için sezgisel olarak tasarlanmış yani bu aksesuarlar bile akıllı denilebilir.

Peki bu yapay zekalı makine evlerinize geldikten sonra neyi saymaya başlıyor? Bu akıllı ekmek makinesi nasıl ve nereden temin edilebiliyor? Nasıl görünüyor, nasıl çalışıyor ve ne yapıyor? Detaylar ve video haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Merve Aktaş

Merve Aktaş

Merhaba, ben Merve Aktas. İstanbul Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği 2. Sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com'da sosyal medya haberleri yazıyorum. Beni takip etmek isterseniz “MERVE'NIN SOSYAL MEDYA GÜNDEMI”ni takipte kalın. Instagram: @merev12 Twitter: @MmerveAaktas


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı