Kasa Kuyruğuna Son Veren Market Sepeti! - Moblobi.com
Yeni Teknolojiler

Kasa Kuyruğuna Son Veren Market Sepeti!


Hiç birimiz alışverişimiz bittiğinde kasa sırasına girmeyi sevmeyiz. Bir an önce ödeyip çıkmak isteriz. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte gelişen ödeme teknolojileri sayesinde alışveriş deneyimlerimiz iyileşmeye başladı. Hatta biliyorsunuz Amazon bir süre önce kasasız marketlerini hayata geçirdi.

Şimdi size teknolojinin artık alışveriş sepetlerini de değiştirdiğinin haberini verelim. Artık alışveriş sepetileri de akıllanıyor. Ödeme teknolojileri ile donatılmış bir marketsepeti içerisine ne attığınızı kontrol ediyor, önceden hesaplıyor ve kasa sırası beklemenize gerek kalmıyor. İşte detaylar…

Bu otomatik alışveriş sepetinin adı Regi-robo… Teknoloji devi firma Panasonictarafından hayata geçirilmiş. Regi-robo‘nun içinde sensörler yer alıyor ve üzerindeki RFIDsayesinde içerisine koyulan ürünlerin etiketlerini algılıyor. Yani hangi ürünleri içerisine koyduğunuzu görüyor ve bunların fiyatlarını hatırlayıp sizin için alışveriş reçetenizi tutmaya başlıyor. Sepetinizin içerisinde bir ürün eklediğinizde ya da vazgeçip bir ürünü çıkardığınızda bunu hemen algılıyor ve hesapladığı bakiyeye ekliyor ya da çıkartıyor.

Regi-robo içindeki ürünleri de bir yandan poşetliyor. Ödeme yapıldığında sepetin tabanı açılıyor ve paketlenmiş haldeki ürünlerinizi alabiliyorsunuz. Alışverişiniz bittiğinde de, satın aldığınız ürünlerin toplamını zaten biliyor olduğunuz için kasada direk ödeme yapabiliyorsunuz.

Bu durum kasa sırasında ürünlerin tek tek kasiyer tarafından okutulmasının önüne geçtiği için kasada kuyruk gibi sorunların da önüne geçilmiş oluyor. Panasonic‘in bu ürünü geliştirmedeki amacı da aslında bu. Yani kasiyersiz ve sıra beklenmeyen bir alışveriş deneyimi yaratmak. Alışverişiniz bittiğinde Regi- Roboödemenizi nakit veya kredi kartı ile yapmanıza da olanak sağlıyor.

Çevre kirliliğinin oldukça arttığı bu dönemde naylon poşetlerinde yasaklandığı da düşünüldüğünde bu otomatik alışveriş sepetinde kullanılan bez torbalar da onu oldukça çekici kılıyor. Böyle bir teknoloji hepimizin alışveriş macerlarını daha hızlı hale getirebilir.

Peki bu akıllı alışveriş sepetlerinin olduğu sistem nerelerde var? Nasıl çalışıyor, nasıl bir alışveriş deneyimi yaşatıyor? Detaylar ve video haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı