Hırsız Savar Akıllı Bisiklet Karşınızda! - Moblobi.com
Yeni Teknolojiler

Hırsız Savar Akıllı Bisiklet Karşınızda!


Evet yanlış duymadınız hırsızlığı imkânsız hale getiren teknoloji Vanmoof ile tanışmanızı istiyorum. Eğer sizde bisiklet sahibiyseniz bisiklete binmenin verdiği eğlencenin yanında her zaman çalınma gibi endişelerimizin olduğunu düşünüyorsanız bu teknoloji tam size göre.

Teknolojik gelişmelere paralel olan tam da bu soruna çözüm olabilecek yeterlilikte bir bisiklet geliştirildi. Vanmoof tarafından tasarlanan bu akıllı bisiklet özel güvenlik sistemleri sayesinde tam anlamıyla bir hırsız savar.

Çalınmasını engellediği gibi; çalınması durumunda da özel bir ekibi yönlendiriyor. Bu akıllı bisiklet neler yapıyor?

Vanmoof tarafından dizayn edilen bu akıllı bisikletin diğerlerinden farkı, akıllı güvenlik sistemleriyle donatılmış olması. Türkiye’de çok yaygın olarak kullanılmasa da bisikleti günlük ulaşım aracı olarak tercih edenler için akıllı güvenlik sistemleri güvenlik sağlıyor ve düz bir yapıya sahip olması bisiklet kullanan bireylere aynı zamanda alan tasarrufu da yaratıyor. Özellikle hırsızlığı önleme özelliği kullanıcıların kalbini şimdiden fethedecek gibi gözüküyor.

Hırsızlığı önleme özelliği, bisiklette bulunan GSM ile bir tür takip mekanizması tarafından sağlanmakta. Yani GSM takibi ile bisikletin yeri anında bulunabiliyor. Çalınması durumunda ise, bu GSM takip sistemi kullanılarak yerinin bulunmasının yanında bir de Vanmoff tarafından “bisiklet kurtarma ekibi” adını verdikleri grup alarma geçiriliyor. İşte bu eşi benzeri görülmemiş bisiklet hırsızlığını önleme ve müdahalede bulunma süreci sayesinde çalınan bisikletler sahiplerine teslim ediliyor ve caydırıcılığı sayesinde de suç oranlarında bir nebze düşüş söz konusu olabiliyor.

Peki bu akıllı bisikletlerin işi sadece hırsızı bulmak mı? Tabi ki değil… Bakın başka neler yapabiliyor…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

123Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı