Hem Öğreten Hem de Eğlendiren Top Robot!

Robotlar artık hayatımızın pek çok alanında yer alarak sanki bizden biri gibi oldular. Yetenekleri ve yapabilecekleri günden güne artıyor. Pek çok farklı özelliğe sahip pek çok farklı türde robotu ya sosyal medya hesaplarımızda ya da televizyonlarda sık sık görüyoruz. Yetenekleriyle şaşırtan ve sık sık karşımıza çıkan robotlardan biri olan Bolt da bunlardan biri. Eğlenceli ve öğretici robotlar yapmayı hedef almış olan Sphero, bundan aylar önce birçoğumuzun bildiği Bolt adlı robotuyla karşımıza çıkmıştı. Peki Sphero ‘nun bu robot Bolt ‘u neler yapar bilmeyenler için biraz bilgi verelim.

Sphero tarafından tasarlanan Bolt görünüş olarak diğer robotlardan biraz farklı. Bolt aslında bir robot topu şeklinde. Yaratıcı olmak için ve öğrenirken eğlenmek için birçok fırsat sunan, uygulama özellikli olan robotik bir top. Özellikle çocuklar için hayata geçmiş. Hemen hemen tüm mobil veya masaüstü cihazlardan Sphero Edu uygulamasıyla program oluşabiliyor. Bolt ayrıca robotunuzun diğer Bolt‘larla iletişim kurmasını sağlayıyor. Ayrıca, sözkonusu topluluk tarafından oluşturulan etkinlikler keşfedilebiliyor. Bolt, yeni oyunlar ve gelişmiş kodlama taktikleri sağlayan kızılötesi iletişim özelliğine de sahip.

Model robotta ilk dikkat çeken detay yeniden tasarlanabilir LED gösterge paneli oluyor. Üzerinde verilen komutlara göre komut beliren LED paneli akıllı telefonlara yüklenecek olan uygulama ile de istenilen  şekle dönüşebiliyor.

Sphero Bolt sahip olduğu su geçirmeyen yapısı ve dış kaplamasının dayanıklı olması nedeniyle rahatlıkla kullanılabiliyor. Tasarımda her şey düşünülmüş ve en ince ayrıntısına kadar işlenmiş diyebiliriz. Kullanıcılar bu sayede cihazın dış etkenlerden dolayı bozulma riski ile karşı karşıya kalmıyor. Sonuç olarak bozulma derdi de ortadan kalkmış oluyor.

Peki bu robot nasıl çalışıyor, nasıl kullanılıyor, nasıl görünüyor, neler yapıyor? Detaylar ve video haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı