Artık Dövmenizi Evde Kendiniz Yapabileceksiniz!

Geçici dövme yazıcısı sayesinde herkes kendi dövmesini kendi evinde yapabiliyor olacak.

Son dönemlerde dövmesi olmayan kişi neredeyse kalmadı. Kimi kalıcı kimi ise geçici dövme yaptırmayı tercih ediyor. Geliştirilen geçici dövme yazıcısı sayesinde herkes kendi dövmesini kendi evinde yapabiliyor olacak. Nasıl mı? İşte detaylar…

Dövme yaptırmak isteyenler genellikle kalıcı dövmenin sağlık açısından oluşturabileceği yan etkileri düşünüyorlar. Ya da yaptıracağı dövmeden bir zaman sonra sıkılabileceğini düşünen birçok insan var. Hatta şimdi yaptırdığınız bir dövmenin yaşlandığınız zaman insanlara tuhaf geleceği de düşünülüyor. Tüm bu sebeplerden dolayı kalıcı dövme yerine genellikle geçici dövme yaptırma yoluna gidiliyor.

Ancak kına veya çeşitli kozmetik mürekkeplerle yapılan geçici dövmelerin yapımı oldukça uzun sürüyor. Üstelik kısa süreli kalıcılığı da düşünüldüğünde; çok da insanı tatmin eden bir çözüm olamıyor. Tüm bunlardan yola çıkarak teknolojinin bize getirdiği basit ama etkili çözümlerden biri de, geçici dövme yazıcısı… Bu geçici dövme yazıcısının adı: Prinker.

Geçici Dövme Yazıcısı Nasıl Kullanılır?

Güney Kore merkezli SketchOn adındaki firma tarafından tasarlanan Prinker, en basit anlatımıyla çocukluğumuzdaki sakız dövmelerin çok daha gelişmiş bir versiyonu denilebilir. Görselleri ve tasarımları hızlı bir şekilde insan derisine geçirebilen taşınabilir bir geçici dövme yazıcısı. Böylece, kullanıcı dilediği dövme tasarımını saniyeler içinde derisine uygulayabiliyor.

Geçici dövme yazıcısı, kendisine  bir akıllı telefon uygulaması ile birlikte çalışıyor. Bu uygulamanın içerisinde kendi dövme tasarımlarınızı da yükleyebileceğiniz bir “dövme kütüphanesi” bulunuyor. Dilerseniz bu kütüphanede bulunan binlerce dövmeden birini seçebiliyor ya da uygulamanın Sketcher özelliği sayesinde kendi tasarımınızı da yapabiliyorsunuz.

Seçtiğiniz tasarım, seçiminizi yapıldıktan hemen sonra taşınabilir yazıcıya gönderiliyor. Cihaz hazırlandıktan sonra; cihazı dövmenin yazılması istenen bölge üzerinde birkaç saniye gezdirmeniz gerekiyor. Bu basit işlem sonrasında da dövmeniz derinize geçmiş oluyor. Bu arada hemen paylaşalım: Cihaz dövmeyi deriye uygularken özel bir “kozmetik mürekkep” kullanıyor. Cihazın ya da mürekkebin deriye hiçbir zararı bulunmuyor ve çocuk derisi de dahil her türlü deride kullanılabiliyor.

Peki bu geçici dövme makinesi ile yapılan dövmeler ne kadar dayanıyor? Hangi durumlarda siliniyor? Suya dayanıklı mı ve yazın kullanılabilir mi? Bir cihaz ile ne kadar dövme yapılabiliyor? Şu an kullanılıyor mu ve fiyatı ne kadar? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Hüseyin Emre Almaz

Hüseyin Emre Almaz

MEF Üniversitesi, İşletme bölümü öğrencisi. Aynı zamanında vokalistlik ve öykü yazarlığı yapmaya çalışıyor. Kısacası, beyaz yaka olmamak için elinden geleni yapan nevi şahsına münhasır biri. Moblobi.com’da da dijital dünyayla ilgili bildiği şeyleri size aktarma gibi bir gayesi var. Köşesini takipte kalın! https://moblobi.com/author/emre-almaz/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı