Çocuklar Kendi Oyuncaklarını Tabletleriyle Yapacak! - Moblobi.com
Yeni Teknolojiler

Çocuklar Kendi Oyuncaklarını Tabletleriyle Yapacak!


Herkesin bildiği gibi çocukların hayal gücünün bir sınırı yok. Oyuncak lar ise çocukların hayal güçlerini en etkili şekilde kullanmalarını sağlayan araçlardan biri. Dijitalleşen dünyanın içerisinde çocukların yaratıcılıklarını tabletve bilgisayar başında geçirdikleri zamanlar ve çoğunlukla bu platformlarda izledikleri videolar engellemiş durumda. Bu sebeple de anne ve babalar çocukların ellerinden bırakmadığı bu cihazları nasıl daha faydalı kullanabiliriz diye düşünmeye başladılar. Bunun için çözüm olabilecek alternatiflerden biri çocuklara yönelik yazılımlar. Bunlardan biri de çocukların kendi oyuncaklarını tasarlayıp, sahip olabileceği bir yazılım. İşte çocuklara kendi oyuncaklarını yapmalarını sağlayan bu yazılımla ilgili detaylar…

Çocuklar kendi oyuncak larını nasıl yapabiliyorlar?

Tabletve bilgisayarların başından kalkmayan çocukların bu gibi cihazlarda geçirdikleri zamanları sınırlandırmak şart. Belirlenen bu sınırlı zaman içerisinde de sözkonusu cihazlarda yaptıkları aktiviteleri de kontrol altında tutmak önemli. Hatta bu aktiviteleri onlara faydası dokunacak şekilde planlamak da mümkün. Bunlardan bir tanesi çocukların kendi oyuncaklarını yapmalarını sağlayan bir yazılım. Bu yazılımın adı ToyBox.

ToyBox 3D yazıcı, çocukların kendi oyuncaklarını yazmasını sağlayan bir yazılım hizmeti. Uygulama oldukça zengin olarak hazırlanmış bu sebeple hem çocukları hem de anne ve babaları oldukça tatmin edebiliyor. Çocukların tabletbaşında geçirdikleri zamanı kaliteli hale getirdiği gibi aslında bu cihazların başında geçirdikleri zamanlarını anne ve babalarıyla birlikte geçirmelerini de sağlıyor. Çünkü hem yetişkinlerin çocuklarıyla hem de çocukların kendi başlarına, hayal güçlerine dayanarak oyuncaktasarımlarını çizmelerini ve 3D baskı aracılığıyla da yazdırmalarını sağlıyor.

Bilmeyenler için hemen söyleyelim: Bilgisayar ortamında oluşturulan dijital çizimlerin 3D yazıcı ile fiziksel özelliklere sahip objelere dönüştürülmesine 3D baskı adı veriliyor. 3D tasarım programlarıyla yapılan bu işlemler sayesinde aklınızda var olan tasarımları dijitalortama aktarabiliyorsunuz. Ve 3D yazıcılar ile de bu tasarımları gerçeğe dönüştürebiliyorsunuz.

ToyBox 3D yazıcı teknolojisi, çocuklara sezgisel yeteneklerini kullanabilecekleri bir arayüz de sağlamış ve zengin bir içerik yelpazesi de sunmuş. Bu sayede de çocukların kendi oyuncaklarını 3D olarak basmalarını sağlayacak bir ortak oluşturmuş. Çocukların yaratıcıklarını dijitaldünya ile birlikte kullanmalarını sağlayan bir çözüm denilebilir. Özellikle de çocuklarını ekran başından koparmakta zorlanan anne ve babalar için etkili bir çözüm olabilir.

Peki çocukların oyuncakları bu yazılım ile nasıl oluşturulup, hemen elinde oluyor? Bu yazılım nasıl kullanılabilir? Nerelerden edinilebilir? Ücretli midir? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı