Bir Robot Tarafından Arandım: Google Asistan

Herkese selamlar! Bu yazımda Google firması tarafından geliştirilen ileri düzey yapay zekaya sahip Google Asistan ı inceleyeceğim. Öncellikle toplum olarak bu yöndeki çalışmaların gelecek açısından çok büyük bir rol oynadığının farkında varmalıyız. Çünkü bu durum teknolojiye uzak ya da yakın olan herkesi etkiliyor. Telekomünikasyon şirketlerinin çağrı merkezlerinde sürekli karşılaştığımız telesekreterler artık doğal yaşantımızın bir parçası. Doğal olarak bundan yıllar sonra şuanda yadırganan birçok yenilik sıradan gelmeye başlayacak.

Birçok yeniliğin kaynağı Google firmasının yapay zeka konusundaki çalışmaları gittikçe çığır açmaya başlıyor. Firma son geliştirdiği Google Asistan uygulamasıyla insanlara “Bu yapılabiliyor muymuş?” diye sorduruyor. Geliştirilen bu yeni sisteme göre sipariş vermek gibi gündelik olaylarda daha kısa sürede, daha etkili sonuçlar alabiliyorsunuz. Böylelikle firmalarla yaptığınız telefon konuşmasının stresinden kurtuluyorsunuz.

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Yigit Can Türk

Yigit Can Türk

Bilgisayar mühendisliği öğrencisi ve aynı zamanda içerik yazarıyım. Bir de küçük akvaryum balıklarım var. Ama bunun konumuzla pek bir ilgisi yok. Moblobi.com’da sizlerle "YİĞİT CAN İLE TEKNOLOJİ SOHBETLERİ" köşemde teknoloji hakkında sohbet edecek ve bu konu hakkındaki görüşlerimi paylaşacağım. Yiğit Can'ı daha yakından tanımak isterseniz Youtube kanalımızdaki videoyu https://www.youtube.com/watch?v=xywwP6qxbLk linkinden izleyebilirsiniz. Yiğit Can'ın Moblobi.com için oluşturduğu intoyu izlemek için https://youtu.be/aEQPfRx309s linkine tıklayabilirsiniz. Yiğit Can'ı sosyal medyada da takip etmek isterseniz: LinkedIn: https://www.linkedin.com/in/yesyigitcan/ Instagram: https://www.instagram.com/yesyigitcan/ Facebook: https://www.facebook.com/yigitcan.turk.73


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı