Bahçenizi Golf Sahasına Dönüştüren Cihaz!

Golf sporu gerek oynandığı alanın doğal koşulları ve gerekse teknik gerektiren özelliği sayesinde aslında çok dinlendirici bir spor. Yurt dışında ülkemizden çok daha yaygın olan bu sporu sevenler için pek çok oyun alanı mevcut. Ancak diğer sporlarla karşılaştırıldığında; gerek maliyetleri gerekse ulaşım imkanları olarak; yeterli ve herkesin ulaşabileceği seviyede golf sahası ne yazık ki yok. Şimdi size teknolojinin bu sorunu da çözdüğünün müjdesini verebiliriz. Geliştirilen bir cihaz sayesinde golf alanınızı kendiniz yaratabiliyor olacaksınız. İşte detaylar…

Golf sporu diğer sporara göre biraz maliyetli ve bir o kadar da oyun alanlarına erişim imkanı kısıtlı olan bir spor. Ancak teknoloji artık bu sporu daha erişilebilir kılıyor olacak ve hatta evlerimizden de oynayabiliyor hale gelebileceğiz. Geliştirilen bir cihaz sayesinde bahçelerimizde golf delikleri yaratabiliyor ve kendi sahamızı oluşturabiliyor olacağız.

Bu cihaz ile kendi golf sahamızı nasıl oluşturabiliriz?

Kendi golf sahamızı oluşturmamızı sağlayan bu cihazın adı i-Pro… Bu cihaz BMS tarafından İngiltere’de tasarlanıp geliştirilmiş. i-Pro oldukça ergonomik olarak tasarlanmış ve saniyeler içinde golf delikleri oluşturmanızı sağlıyor. Cihazda titreşim önleyici bir sistem ve ayrıca kalıplı tutamak bulunuyor; bu da sizin bu işlemi yani oluşturacağınız golf deliklerini daha sorunsuz ve kusursuz bir şekilde oluşturmanıza yarıyor.

Bu teknoloji yardımı olmadan bu delikleri açmaya çalışanların yaşadığı en büyük problemlerden biri de sırt gerilmeleri. Bu cihaz aslında bahsettiğimiz ergonomik yapısı ve sistemleri, ayrıca çok hızlı bir şekilde ve çok az çaba ile golf delikleri açmayı sağladığından sırt gerilmelerini de yüzde 50 civarında azaltıyor.

Cihazın kullanımı oldukça basit. Golf deliklerini oluşturmak istediğiniz yere basitçe yerleştiriyorsunuz, baskı uyguluyorsunuz ve çeviriyorsunuz. Böylece kendi golf sahanız oluşmuş oluyor.

Bu araç yani i-Pro aslında sadece bireylerin kendi golf sahalarını oluşturmalarını değil; aynı zamanda bu işi profesyonelce yapanların da işine yarayabilir. Çünkü bu delikleri oluşturmak için mevcut personelin daha hızlı aksiyon almasını sağlayarak; böylece de iş gücü maliyetlerinden tasarruf sağlayabilir.

i-Pro‘yu bahçelerinde kullanmak isteyenler genellikle bahçede daha önceden bulunan köklere zarar verip vermeyeceği konusunda endişe taşıyorlar. Şöyle söyleyebiliriz; cihaz bu durumu engellemek ve zeminin altındaki kökleri korumak için modifiye edilmiş ve pürüzsüz olan bir bıçak ucu kullanıyor. Böylece de köklere zarar vermeden delikleri oluşturabiliyorsunuz.

Peki bu teknoloji şu an satışta mı ve nerelerden edinilebiliyor? Nasıl çalışıyor, kendi golf sahamızı nasıl yaratabiliyoruz? Detaylar ve video haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Merve Aktaş

Merve Aktaş

Merhaba, ben Merve Aktas. İstanbul Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği 2. Sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com'da sosyal medya haberleri yazıyorum. Beni takip etmek isterseniz “MERVE'NIN SOSYAL MEDYA GÜNDEMI”ni takipte kalın. Instagram: @merev12 Twitter: @MmerveAaktas


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı