Akıllı Yüzme Gözlüğü ile Performansınızı İzleyebilirsiniz!

Yüzme sporu ile ilgilenenler performanslarının yarış sırasında geride kalmaması için tüm istatistiklerini anlık olarak takip etmek ve buna göre strateji geliştirmek zorundadırlar. Buna yardımcı olmak için teknoloji devreye girdi ve akıllı yüzme gözlüğü hayatımıza girdi. Peki bu akıllı gözlük ne işe yarar, neler yapar, nasıl kullanılır? İşte detaylar…

Akıllı yüzme gözlüğü nedir, ne işe yarar?

Yüzücüler için vuruş sayısını, hızını ve yüzme parkurunda tamamlanan uzunluğu takip etmek oldukça zordur. Buna yardımcı olan ve bu bilgileri izleyen bazı akıllı saatler var. Ancak bu yüzme esnasında bileğinize bakmanızı gerektirdiği için oldukça kullanışsız. Çünkü yüzücülerin yarışma sırasında bunu yapmak için fazla bir fırsatları bulunmuyor. Ancak bir gerçek var ki o da yarışma boyunca yüzücülerin, dakikaları, saniyeleri saymak ve hatta performansları ile ilgili istatistiklerini incelemek zorunda olmaları.

Bu sorunu çözmek için ve yüzme sporu yapanlara kolaylık sağlamak için bir akıllı gözlük geliştirildi. Bu akıllı gözlüğün adı Form Swim Goggles ve belirttiğimiz soruna bir çözüm getiriyor denilebilir. Sözkonusu gözlük, yüzücüler ve antrenörler ile iş birliği içinde geliştirilmiş. Form Swim Goggles pek çok konuda yüzücülere bilgi sağlayan bir akıllı yüzme gözlüğü. Örneğin, zamanı, hızı, vuruş sayılarını, mesafeyi ve ihtiyaçları olan pek çok ölçümü görmelerini sağlıyor. Böylece yüzücülerin, yüzmenin kontrolünü ellerine almalarına yardımcı oluyor.

Akıllı yüzme gözlüğü nasıl kullanılır?

Akıllı gözlüğün kullanımı oldukça kolay ve bu anlamda da yüzücünün performansının önüne geçmeyeceği güvenle söylenebilir. Gözlüğün yanında bir ön düğme bulunuyor. Bu düğme açmak veya kapatmak için kullanılıyor. Bir de seçenekler arasında geçiş yapmak için geri düğmesi yer alıyor. Yani yalnızca 2 küçük düğmesi var.

Gözlük rahat görüşü sağlayan yoğun lenslere sahip. Ayrıca sağlam ve ayarlanabilir lastik kayışları ile yüzücülerin rahat hissetmelerini sağlıyor. Yüzme sırasında yüzücüye herhangi bir zorluk da yaşatmıyor. Yüzücünün gözlüğü takması ve yüzmeye başlaması yeterli.

Yüzücü yüzmeye başladıktan sonra istatistikler doğrudan yüzücünün görüş çizgisinde gösterilmeye başlanıyor. Böylece yüzmelerinin uzunluğuna ve süresine bağlı olarak hızlanmalarına veya yavaşlamalarına yardımcı oluyor.

Yüzücüler, bir yarıştayken ya da antrenman sırasında daha iyi olabilmek için zamanlarını, mesafelerini ve bazen de vuruşlarını takip etmek zorundalar. Form Swim Goggles adlı bu akıllı yüzme gözlüğü de aslında buna yardımcı olmuş oluyor. Onlar yüzerken aynı zamanda gözünün önünde mevcut durumlarına ilişkin verilerini gösteriyor. Böylece de genel istatistiklerine bakmak zorunda kalmadan; performanslarını ölçmelerini sağlıyor.

Peki bu akıllı yüzme gözlüğü ne kadara kadar su geçirmiyor? Gözlüğü kapattığınızda hangi değişik ve kullanışlı özelliği size sunuyor? Şarjı ne kadar dayanıyor? Akıllı gözlüğün uygulaması hangi verileri sağlıyor? Mola ve dinlenme sıralarında size hangi avantajı sunuyor? Fiyatı ne kadar? Hepsi haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Rukiye Şenol

Rukiye Şenol

Merhaba, ben Rukiye İstanbul Üniversitesi İktisat 3. Sınıf öğrencisiyim. 11 yıldır Karate sporu ile ilgilenmekteyim ve milli sporcuyum. Burada ilgimi çeken ve bende merak uyandıran konular hakkında yazıyorum eğer senin de ilgini çekiyorsa Moblobi.Com da kendi köşemde bekliyorum :) Moblobi: https://moblobi.com/author/rukiye-senol/ E-posta: rukiyesenol9@gmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı