İnsanlığı Yok Edebilecek 4 Kötü Robot!

Robotlar, insanoğlunun her zaman ilgi odağında olmayı başarmıştır. Buna rağmen akıllarda hep bir soru işareti kalmakta. Acaba robotlar bizi yok edecekler mi? Yazımızda, insanlığı yok edebilecek 4 kötü robot karakterini ele alacağız.

Yıllar içinde yayılan dedikodular, çekilen filmler ve felaket habercileri nedeni ile bu soru git gide ses getirmeye başladı. Şimdi hep birlikte insanlığı yok etmeye niyetli olan kötü robotları inceleyelim.

İnsanlığı Yok Edebilecek 4 Kötü Robot

1. Kıyafetlerine Botlarına ve Motosikletine İhtiyacım Var!

Bu cümleyi duyanlar hemen ünlü yapım Terminatör serisinden bahsettiğimizi anlayacaktır.

1984 yılında vizyona giren Arnold Schwarzenegger’in başrolünde yer aldığı “Terminatör” filmi için dünyanın en popüler bilim kurgu filmi desek sanırım abartmış olmayız. Ülkemiz de dahil dünyanın her yerinden milyonlarca hayrana sahip bu film serisinin, kötü robotları insanları yok etme konusunda oldukça inatçı varlıklar.

2. Kırmızı mı Mavi mi?

Yine bir baş yapıt ile sizlerleyiz. Tabi ki bu yapım Matrix serisi.

Filmde yarı ölü olarak yatan insanlara gözcülük eden kafadan bacaklı otonom robotlar, emellerine çoktan ulaşmış sayılırlardı. Ta ki Neo ile tanışana kadar. Hala izlemeyenler olabileceğinden dolayı sizlere spoiler vermek istemiyoruz. Bu kafadan bacaklıların insanlık için çok büyük bir tehdit oldukları aşikar.

Bunun yanı sıra bu efsane serinin kısa bir süre önce The Matrix Resurrections isminde yeni bir filminin de çıktığını hatırlatalım.

3. Ultron Çağı

Ultron, Marvel evrenindeki en güçlü süper kötülerden biri. İçinde bitmek tükenmek bilmeyen yok etme arzusu ile insanların en büyük düşmanlarından biri.

Süper kötülerin genelinde acıklı bir hikaye veya sevilecek bir yön bulunmasına rağmen Ultron, bunlardan tamamı ile farklı bir konumda. İçinde barındırdığı saf kötülük ile insanların en büyük düşmanı olmaya devam ediyor.

4. Pazar Sabahı Kabusu

Her pazar günü evde kahvaltı esnasında ya da kahvaltıdan hemen sonra televizyonda kovboy filmleri izleme alışkanlığı olanların gayet yakından tanığı bir karakter ile karşınızdayız.

Westworld isimli eğlence parkında, müşterilerin yerine getiren bu robot müşterilerden ikisi vahşi batı macerası isteyince işler kontrolden çıkar ve önüne gelene ateş etmeye başlar. Robot silahşör, bu davranışı nedeni ile insanlığın varlığını tehdit eden robotlar listesinden yerini aldı.

Bilim kurgu dünyasında bunlar yaşansa da gerçek hayatta henüz bir robotun insanları öldürmeye çalıştığına şahit olmadık. Bunun ile birlikte üreticiler de her fırsatta böyle bir şeyin yaşanmayacağını dile getiriyorlar. Gerçek dünyada robotlar bizi yok etmeye çalışmıyor. En azından şimdilik…

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Tüm Zamanların En İyi 5 Robot Filmi!” okumak için buraya tıklayın.
“İlginizi Çekecek 10 Yapay Zeka ve Robot Filmleri!” okumak için buraya tıklayın
“Robot Temalı 15 Film (Robotlu Filmler)” okumak için buraya tıklayın.
“İnsansı Robotlar Bilim Kurgu Filmlerinde Oynayacak” okumak için buraya tıklayın.

“İnsanlığı Yok Edebilecek 4 Kötü Robot!” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yıldırım

Dilara Yıldırım

Merhabalar ben Dilara, Selçuk Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunuyum. Geziyor, görüyor, yiyor, içiyor ve fotoğraf çekip, anılar yazıyorum. İnsanların görmediğini betimlemelerini sağlamak için daha çok okuyup, daha iyi yazmak için buradayım. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı