Çocuklar İçin En İyi Robot Temalı Çizgi Filmler

Birçok çocuk, hemen hemen her gün robotların yer aldığı çizgi filmleri izliyor. İzledikleri bu çizgi filmler, hali ile onların gelişimini ve karakterlerini dolaylı yoldan olsa da bir şekilde etkilemekte. Dolayısı ile çocukların izleyebileceği çizgi filmleri iyi seçmek gerekmekte. İşte karşınızda çocuklarınız için en iyi robot temalı çizgi filmler.

Günümüzde robotlar, hemen her alanda karşımıza çıkmaya başladı. Buna çizgi filmler de dahil. Teknolojinin gelişmesi ile çocuklarımız, bu robot çizgi filmleri günün her saati izleyebilir hale geldi. Bu çizgi filmler biz farkında olmadan çocuklarımızı etkisi altına alıyor. Biz de sizler ve çocuğunuzun gelişimi için faydalı olabilecek robot içerikli çizgi filmleri araştırdık. Dilerseniz bu çizgi filmleri inceleyelim.

Çocuklar İçin En İyi Robot Temalı Çizgi Filmler

– Transformers: Prime

Bir seri halinde çıkartılan Transformers, 1980’ li yıllarda yayınlanmaya başlandı. Seride yüksek teknolojili robotlar ve bol aksiyon bulunmakta.

Filmde işlenen konular ise; Optimus Prime ve Autobotlar’dan oluşan iyi robotlar ekibi Donya’yı, Megatron ve Decepticon’lardan koruması. Şüphesiz bu seri, robot severler için bire bir.

– Robot ve Canavar

6 yaş ve üstü çocuklar için uygun olan bu çizgi film, robot ve arkadaşı olan bir canavarın hikayesi anlatılıyor.

Çizgi film içerisinde çok miktarda mizah ve bilgi bulunmakta.

– Hayvan Mekanikleri

Hayvan mekanikleri isimli çizgi film; robotların kendi dünyalarındaki yaşam hikayelerini anlatmakta.

Bu gezegende yaşayan robotların her birinin farklı özellikleri bulunmakta. Bu özellikler sayesinde hayatlarında birçok şeyi başarır ve diğer robotlara da yardım ederler. Hayvan Mekanikleri, çocuklara yardımlaşmayı ve o an içinde bulundukları durumdan, çevresinden yararlanarak nasıl kurtulabileceklerini anlatıyor.

– Transformers: Kurtarma Botları

Transformers’ın başka bir versiyonu olan bu çizgi film, daha çocuksu bir yapım.

Bu çizgi filmdeki robotların amacı; Giriffin Rock adındaki bir adayı çeşitli tehlikelerden korumak. Adada bulunan robotların ise farklı özellikleri bulunmakta.

– Jimy Neutron’un Maceraları: Çocuk Gerius

Jimy Neutron adında küçük bir çocuk, evinin arka bahçesinde çeşitli robot icatları yapıyor. Farklı talihsizlikler ile başına çeşitli belalar açıyor. Bundan dolayı bu çocuğu arkadaşları defalarca kurtarmak zorunda kalıyor ve maceralar eğlenceli şekilde devam ediyor.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Çocuğunuzun İzlemesi Gereken 10 Eğitici Çizgi Film” okumak için buraya tıklayın.
“90’lardan Bugüne Unutulmayan 20 Çizgi Film!” okumak için buraya tıklayın
“Çocuklarınızla İzleyebileceğiniz En İyi 10 Animasyon Filmi” okumak için buraya tıklayın.
“Ailecek İzleyebileceğiniz 10 Animasyon Filmi!” okumak için buraya tıklayın.

“Çocuklar İçin En İyi Robot Temalı Çizgi Filmler” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Furkan Yılmaz

Furkan Yılmaz

Merhaba, Ben Furkan. Selçuk Üniversitesi Reklamcılık 3. sınıf öğrencisiyim. Okumayı, yeni şeyler keşfetmeyi ve dünyamızda yaşanan hızlı gelişmeleri takip etmeyi çok seviyorum. Bu gelişmeleri birlikte takip etmek için sizi Moblobi.com'daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı