Çocuklarınızla İzleyebileceğiniz En İyi 10 Animasyon Filmi

Küçük kuzeninizle, yeğeninizle ya da çocuklarınızla izleyebileceğiniz en iyi 10 animasyon filmi hangisi?

Animasyon filmleri yetişkinler tarafından da oldukça seviliyor. Bazıları sadece yetişkinlere özel hazırlanıp içinde argo, kara mizah gibi öğeler barındırıyor. Bazı animasyonlar ise her yaş kitlesi tarafından izlenebiliyor. Peki küçük kuzeninizle, yeğeninizle ya da çocuklarınızla izleyebileceğiniz en iyi 10 animasyon filmi hangisi?

Ailece izleyebileceğiniz 10 animasyon filmi

 • Shrek

Bir bataklıkta yaşayan ve diğer insanlar tarafından korkulan yeşil bir devin hikayesi anlatılır. Dostu eşek ile birlikte maceralara atılır ve Prenses Fiona’ya aşık olur.

 • Çılgın Hırsız

Kötü karakter Gru, Dünya’nın uydusu olan Ay’ı ele geçirmeye çalışır. Huzur içinde yaşayan halk sadece Gru’nun hırsı yüzünden bazı zorluklarla karşılaşır. Gru köleleriyle birlikte Ay’ı çalmaya çalışır.

 • Köfte Yağmuru

Fantastik bir evrende geçen bu animasyonda Flint adında başarısız bir bilim adamının son çalışmasının ilginç bir şekilde başarılı olması anlatılır. Flint suyu yiyeceğe dönüştüren bir makine inşa eder. Kasabaya gökten köfteler yağmaya başlar.

 • Sevimli Canavarlar

Sevimli canavarlar evreninde canavarlar yaşamak için enerji ihtiyacını insanlardan karşılıyordur. Küçük bir kız çocuğu durumu tersine çevirir ve canavarlar insanlardan korkup kaçmaya başlar. İyi kalpli canavar Sully küçük kızı korumaya ve güvende hissettirmeye çalışır.

cocuklarinizla izleyebileceginiz en iyi 10 animasyon film moblobi

 • Buz Devri

Buzul çağlarda bir mamutun ve arkadaşları kaplan, miskin ve bebeğin başından geçen ilginç olaylar anlatılır. Bu animasyonda arkadaşlığa ve hayata dair birçok ders bulabilirsiniz.

 • Aslan Kral

Aslan kral amcasının yaptığı hain planlar sonucu babasız kalan yavru aslanın hikayesini anlatır. Yavru aslan Simba, sürgüne gönderilir ve başına çeşitli olaylar gelir.

 • Kung Fu Panda

Po adındaki sevimli panda bir kung fu hayranıdır. Sporla pek alakası olmayan ve gündelik hayat yaşayan pandanın başına bir takım olaylar gelir ve kendini tehlikelere karşı savunmak zorunda kalır.

 • Robotlar

Bu animasyonun evreninde robotlar yaşıyor. Rodney adlı küçük bir robot dünyayı gezmeyi ve keşfetmeyi istiyor. Bu yol için uğraş verirken aşık olur ve kötülüğe karşı savaş vermeye başlar.

 • İnanılmaz Aile

Şehri ve insanları türlü kötülüklerden korumaya çalışan süper kahraman ailesinin hikayesini anlatır. Bu ailede çocuklar dahil herkes özel güçlere sahiptir.

 • Oyuncak Hikayesi

Andy adlı çocuğa Buzz Lightyear adında bir oyuncak alınır. Andy yeni oyuncağını çok sever ve eski oyuncağı Şerif Woody ile oynamayı bırakır. Buzz bir gün pencereden dışarı uçar ve herkes Şerif Woody’yi suçlamaya başlar.

Yukarıda çocuklarınızla izleyebileceğiniz en iyi 10 animasyon filmi hangileri anlattık. Peki siz en iyi animasyon filmleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Hangi animasyon çizgi filmleri izlediniz? 

Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

 • “Ailecek İzleyebileceğiniz 10 Animasyon Filmi!” haberimizi okumak için buraya tıklayın.
 • “En İyi 10 Netflix Biyografi Filmleri Önerisi” haberimizi okumak için buraya tıklayın.

Bu yazı ilginizi çektiyse ve arkadaşlarınızla paylaşmak isterseniz yazının sonundaki sosyal medya paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Buğra Özad

Buğra Özad

Merhaba, ben Buğra. Beykent Üniversitesi Yeni Medya bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Medya ve spor ile ilgileniyorum. Dijital yeni düzen hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız sizi Moblobi.com’daki köşeme bekliyorum.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı