Youtuber Olmak Psikolojik Sorunlara Mı Yol Açıyor?

Dijital dünyamızın gündemini sık sık meşgul eden ve günümüzde bir “meslek” haline gelen yeni gündem konusu Youtuber’lık… Youtuber’lığın bizlere neleri kaybettirdiğine yakından bakalım. Video paylaşım sitelerine istedikleri nitelikte içerik hazırlayarak, kısa yoldan şöhret ve gelir sağlayan Youtuber’lığın çocuk ve gençler arasında hızla yayılmasının yanında psikolojik sorunları da beraberinde getiriyor.

Youtube’a video atmaktan ne zarar gelebilir ki?” diye düşünebilirsiniz. Ama bu davranışın artması hepimizin sandığının aksine birçok zararı da içerisinde bulunduruyormuş. Hadi bu sorunlara bir göz atalım:

Uzmanlar, ailelerin kazanç elde etme uğruna çocuklarının sosyal medyadaki faaliyetlerine göz yumabildiğine dikkati çekerek, içerikleri yeterli ilgiyi görmeyen veya bir süre sonra olumsuz yorum alan çocukların psikolojik sorunlarla karşı karşıya kalabileceğini kaydetti.

Peki youtuber olmak ne gibi zararlara sebep oluyor?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2 3 4Sonraki sayfa
Etiketler
Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı