YouTube Mesajlaşma Özelliğini Kullananlar Dikkat!

Şu an en çok kullanıcıya sahip olan mecralar arasında yer alan Youtube aslında bir arkadaşlık sitesi olarak kurulmuştu. Zaman geçtikçe ise farklı bir yöne kayarak dünyanın en popüler video izleme mecrası oldu. Video yükleme ve izlemenin yanı sıra Youtube kullanıcılarına mesajlaşma özelliği de sunuyordu. Ancak mesaj kısmı fazla kullanılmadığı için Youtube bu özelliğini uygulamadan kaldırmaya karar verdi. İşte detaylar.

İşte Youtube’da mesajlaşma özelliğinde olanlar!

Youtube denince insanların aklında oluşan ilk şey video özelliği. Şu anda genellikle video izlemek için kullanılan platformun, bir çoğumuz belki de anlık mesajlaşma imkanı sunduğu bilmiyor olabiliriz. Oysa ki Youtube kullanıcılarına aslında bir Whatsapp görevi görüyordu. Fakat Youtube yetkilileri tarafından bu özellik değerlendirildiğinde pek memnun edici kullanımının olmadığı  fark edildi. Bu sebeple de Youtube mesajlaşma özelliğini  18 Eylül’den sonra ortadan kaldırmaya karar verdi.

Youtube uygulamasının sadece video alanından değil mesajlaşma alanından da faydalanıyorsanız ve mesajlarınızı yedeklemek istiyorsanız bazı işlemleri yerine getirmelisiniz.  İlk olarak sahip olduğunuz Youtube hesabınıza giriş yapmanız gerekmekte. Daha sonra içerisinde bulunan bağlantıya erişmelisiniz.  Karşınıza çıkan menüde “Dahil Edilecek Verileri Seçin” seçeneği olacak. İşte bu seçenek sizin mesajlarınızı yedeklemeniz için kullanacağınız kısımdır. Youtube içerisinde olan sohbet ve tüm Youtube verileri dahildir seçeneklerini ve yedeklemek istediğiniz diğer kısımları işaretleyerek sonraki adım butonuna basın. Ayrıca yedekleme yapacağınız alanı Arşiv Oluşturma seçeneği ile özelleştirebilirsiniz. Youtube mesajlaşma alanını kaldırsa dahi yedeklediğiniz şeyler sizde kalacaktır.

Youtube sadece mesajlaşma bölümünde değil Yorum bölümünde de bir değişiklik yapıyor olacak? Peki yorum kısmında yapılan yenilik nedir? Yorum kısmında hangi geliştirmeler bizi bekliyor? Detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Göksu Yıldız

Göksu Yıldız

Üsküdar Üniversitesi Reklam Tasarımı ve İletişimi bölümü 4. Sınıf öğrencisiyim. Gezmeyi, farklı kültürleri ve yaşamları görmeyi, insanlarla tanışmayı farklı hayatlara dokunmayı seven birisiyim. Hızla değişen ve gelişen dünyamızda olan yenilikleri birlikte takip etmek için sizi Moblobi.com’ daki köşeme bekliyorum. Beni takip etmek isterseniz: https://moblobi.com/author/goksu-yildiz/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı