YouTube Mesajlaşma Özelliğini Kullananlar Dikkat! - Moblobi.com
Sosyal Medya

YouTube Mesajlaşma Özelliğini Kullananlar Dikkat!


Şu an en çok kullanıcıya sahip olan mecralar arasında yer alan Youtubeaslında bir arkadaşlık sitesi olarak kurulmuştu. Zaman geçtikçe ise farklı bir yöne kayarak dünyanın en popüler videoizleme mecrası oldu. Videoyükleme ve izlemenin yanı sıra Youtubekullanıcılarına mesajlaşmaözelliği de sunuyordu. Ancak mesajkısmı fazla kullanılmadığı için Youtubebu özelliğini uygulamadan kaldırmaya karar verdi. İşte detaylar.

İşte Youtube’da mesajlaşma özelliğinde olanlar!

Youtubedenince insanların aklında oluşan ilk şey videoözelliği. Şu anda genellikle videoizlemek için kullanılan platformun, bir çoğumuz belki de anlık mesajlaşma imkanı sunduğu bilmiyor olabiliriz. Oysa ki Youtubekullanıcılarına aslında bir Whatsapp görevi görüyordu. Fakat Youtubeyetkilileri tarafından bu özellik değerlendirildiğinde pek memnun edici kullanımının olmadığı fark edildi. Bu sebeple de Youtubemesajlaşmaözelliğini 18 Eylül’den sonra ortadan kaldırmaya karar verdi.

Youtubeuygulamasının sadece videoalanından değil mesajlaşmaalanından da faydalanıyorsanız ve mesajlarınızı yedeklemek istiyorsanız bazı işlemleri yerine getirmelisiniz. İlk olarak sahip olduğunuz Youtubehesabınıza giriş yapmanız gerekmekte. Daha sonra içerisinde bulunan bağlantıya erişmelisiniz. Karşınıza çıkan menüde “Dahil Edilecek Verileri Seçin” seçeneği olacak. İşte bu seçenek sizin mesajlarınızı yedeklemeniz için kullanacağınız kısımdır. Youtubeiçerisinde olan sohbet ve tüm Youtubeverileri dahildir seçeneklerini ve yedeklemek istediğiniz diğer kısımları işaretleyerek sonraki adım butonuna basın. Ayrıca yedekleme yapacağınız alanı Arşiv Oluşturma seçeneği ile özelleştirebilirsiniz. Youtubemesajlaşmaalanını kaldırsa dahi yedeklediğiniz şeyler sizde kalacaktır.

Youtube sadece mesajlaşma bölümünde değil Yorum bölümünde de bir değişiklik yapıyor olacak? Peki yorum kısmında yapılan yenilik nedir? Yorum kısmında hangi geliştirmeler bizi bekliyor? Detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı