Youtube ’da Dikey Video ve Reklam Dönemine Hazırlanın!

Dünyanın en popüler video paylaşım platformu ve ağı olan Youtube, dikey reklam özelliğini çok yakında kullanıma sunacak. Birkaç ay önce dikey video desteği sunmaya başlayan Youtube, Instagram‘ın IGTV’sinin duyurulmasının ardından sayıları artan dikey video seçeneklerine reklam özelliğini getirmesiyle ses getirecek gibi duruyor.

Dikey video dönemi mi başlıyor?

Bu konuda çalışmalara başladığını açıklayan Youtube, kısa süre sonra dikey videolara uygun dikey reklamlar almaya başlayacağını duyurdu. Reklam verenlerle görüşmeler yapmaya başlayan şirketin önümüzdeki günlerde bu konuda somut adımlar atması da bekleniyor. Bakalım nasıl bir yenilik olacak…  Dikey videolu platformların sayısı gün geçtikçe artıyor diyebiliriz.

Özellikle Instagram‘ın hikayeler ve IGTV gibi hizmetlerle dikey videoyu desteklemesi, Periscope gibi platformların da bu tarz videolardan oluşması Youtube‘u harekete geçiren önemli etkenlerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Bu harekete geçiren etkenler ne olabilir?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2 3Sonraki sayfa
Etiketler
Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı