Whatsapp Grup Mesaj Kullananlar Tehlikede! - Moblobi.com
Sosyal Medya

Whatsapp Grup Mesaj Kullananlar Tehlikede!


Teknoloji dünyasının en çok kullanılan ve en popüler anlık mesajlaşma uygulamasıWhatsapp ’ta grup mesaj özelliğini kullananları ve alıntı mesajlar alanları bazı tehditlerin beklediği ortaya çıktı. Hem genel hem de özel görüşmelerin mesajiçeriklerinin değiştirilebilmesine izin veren güvenlik açıkları olduğu söylendi. İşte detaylar…

Whatsapp grup mesaj kullananları hangi tehlikeler bekliyor?

Victor Chebyshey adlı bir güvenlik araştırmacısı Kaspersky ’de yaptığı açıklamalarda Whatsapp ’ın dünyanın en popüler uygulaması olduğunun altını çizerek güvenlik açıklarının sonucunun çok kötü olabileceğini belirtti. Ortaya çıkan bu büyük problemde yapılan tespitlere göre anlık mesajlaşma uygulamasının içerisindeki grup sohbetlerinde katılımcılar yanlış mesajlarla aşağılanmalara uğrayabilir. Bu durum ise çok ciddi sebeplere yol açabilir. Bu sorun gerçekte çok büyük bir problem olmasına rağmen yine de halledilebilir ve bu sebeple kullanıcılar elbette uygulamayı bırakmak zorunda değiller. Peki kullanıcılar ne yapmalılar?

Öncelikle paylaşalım ki her yazılımda bu tip açıklar olabilir. Bu noktada biz kullanıcıların dikkat etmesi gereken ise öncelikle çok dikkatli olmak. Özel sohbet esnasında bir şeyden şüphelenen kullanıcılar mutlaka yazarın kimliğini doğrulamalılar.

Bunun dışında ise kullanıcıların Whatsapp güncellemelerini takip etmeleri de çok önemli. Güvenlikönlemi almak için uygulamanın yeni sürümlerini de hemen indirmek daha güvenli olmanızı sağlayabilir.

Peki Whatsapp kullanıcılarını bekleyen diğer önemli tehlike ne? Alıntı mesajlar neden tehlike saçıyor? Detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı