WhatsApp'tan Gönderdiğiniz Fotoğraflar Silinmiyor! - Moblobi.com
Sosyal Medya

WhatsApp’tan Gönderdiğiniz Fotoğraflar Silinmiyor!


Whatsappgünümüzün en popüler mesajlaşma platformu olarak gösterilebilir. Arkadaşlarımıza, ailemize hatta işimizle ilgili pek çok mesajı Whatsappüzerinden gönderiyoruz. Buna fotoğrafve videogibi medya dosyaları da dahil. Eğer yanlışlıkla bir mesajveya bir fotoğrafgönderdiysek ya da gönderdiğimiz bir mesajı hem kendimizin hem de karşı tarafın telefonunda silmek istiyorsak da “Herkesten Sil” özelliğini kullanıyoruz. Ancak bu özelliği kullanarak karşı tarafın telefonundan sildiğimizi sandığımız fotoğraflar maalesef ki silinmiyor. Çünkü iPhonetelefonlar için bu konuda ciddi bir sorun olduğu tespit edildi. Peki bu sorun nedir, iPhone‘dan Whatsappkullanan kişileri bu sorun karşısında neler bekliyor, ne yapmalıyız? İşte detaylar…

Whatsapp “Herkesten Sil” özelliği hangi mesajları, neden silmiyor?

Whatsapp’ta bulunan “Herkesten Sil” özelliği; Whatsapp’da kullanıcıların gönderdikleri mesajları, mesajlaştıkları kişiden ve kendilerinden silmelerine yarıyor. Ancak bu özellikle önemli bir açıkolduğu tespit edildi. Bu açık,iPhone kullanıcıları için geçerli. Buna göre; iPhoneakıllı telefon kullananlarda Whatsapp’dan gönderilen bir fotoğrafı “Herkesten Sil” özelliğini kullansanız bile silemiyorsunuz. Göndermiş olduğunuz fotoğrafiPhone’da kalıyor.

Bildiğiniz üzere kullanıcılar 2017 senesinden beri Whatsapp’ın ‘Herkesten Sil’ özelliğini kullanabiliyorlar. Bu özelliksayesinde, karşı tarafa atmış olduğunuz herhangi bir mesajı 1 saat içerisinde hem sizin hem de karşı tarafın telefonundan silebiliyorsunuz ve böylece mesajlaştığınız kişinin bu mesajları görmesini ya da saklamasını engelleyebiliyorsunuz. Burada önemli olan mesajınızı gönderdikten sonra 1 saatten fazla geçmemiş olması. Çünkü eğer 1 saati geçirirseniz mesajlarınızı silemiyorsunuz. Bu hem yazılı mesajlarınız hem de fotoğrafolarak gönderdiğiniz mesajlar için geçerli.

Whatsapp üzerinden gönderdiğiniz fotoğrafları da aynı şekilde ‘Herkesten Sil’ özelliğini kullanarak hem sizden hem de gönderdiğiniz kişiden 1 saat içerisinde bu göndermiş olduğunuz fotoğrafları silebiliyorsunuz. Ancak bu özellikfotoğraflarda sanıldığı kadar etkili olmuyor. Hatta iPhonekullanıcıları için sildiklerini sandıkları bu fotoğraflarda ciddi bir sorun var. Çünkü Shitest Sachan güvenlik danışmanı Hacker News’e açıklamasında Whatsapp’ın “Herkesten Sil” özelliğinde önemli bir açıktespit ettiklerini açıkladı. Buna göre; iPhonelardan Whatsapp üzerinden gönderilen fotoğraflara “Herkesten Sil” özelliği uygulansa bile fotoğraflar iPhonetelefonların galerisine iniyor. Dolayısıyla siz fotoğrafı sildiğinizi sanıp; hatta Whatsapp ekranlarınızda “Bu mesaj silindi.” ibaresini görseniz de fotoğrafı gönderdiğiniz kişiden bu görüntüler silinmiyor ve sizin gönderdiğiniz bu fotoğrafı görmeye devam ediyor.

Peki bu durum kesinleşti mı? Açık Whatsapp’a bildirildi mi? Konu ile ilgili Whatsapp’ın ilginç yorumu ne oldu? Bu durumda kullanıcıların ne yapması gerekiyor? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı