Whatsapp Durumunu Facebook Hikayede Paylaşabilirsiniz! - Moblobi.com
Sosyal Medya

Whatsapp Durumunu Facebook Hikayede Paylaşabilirsiniz!


Birçok kullanıcı WhatsApp’ta durumlarını farklı platformlardaki arkadaşlarıyla da paylaşıyorlar. Durumlarını Facebook Hikayeler ‘de paylaşmak için ise elbette Facebook’a ayrıca giriş yapmaları gerekiyor. Şimdi bu sisteme bir kolaylık geliyor ve WhatsApp ’ta durumpaylaşan kişilerin artık tek tuş ile Facebook Hikayeler ‘inde bunu paylaşmaları mümkün hale geliyor. Nasıl mı? İşte detaylar…

Facebook Hikayeler ’de Whatsapp durumu nasıl paylaşılacak?

WhatsApp, Facebookve Instagram bildiğiniz üzere aynı şirkete ait. Bu aralar da sıklıkla platformların birbirleriyle daha entegre olmalarını sağlayacak güncellemeler yayınlıyorlar. Bunlardan bir tanesi daha gerçekleşti. WhatsApp kullanıcıları durumlarını artık Facebook Hikayeler ‘inde kolayca ve tek tuş ile paylaşabiliyor olacaklar.

Dünyada milyonlarca kişinin kullandığı ve Facebook’un satın aldığı mesajlaşma uygulaması WhatsApp, geçtiğimiz aylarda yeni bir güncellemesini test etmeye başladı. WhatsApp durumlarınızda paylaştığınız gönderilerinizi Facebook’ta hikayelerinizde paylaşabileceksiniz. Şirketin yapmış olduğu testler şimdilik başarıyla sonuçlandı.

Birçok kullanıcı Twitter üzerinden bu özelliğin geldiğini bildirdi ancak ne zaman kullanılacağına dair bir açıklama henüz şirket tarafından gelmedi. Hindistan’da bu uygulamanın Android 2.19.258 sürümündeki akıllı telefonlarda olduğu belirtiliyor. Ayrıca WhatsApp web sitesinde de, durumların Facebookhikayesine eklenmesiyle ilgili bir SSS yani sıkça sorulan sorular bölümü oluşturdu. WhatsApp’ın web sitesinde sıkça sorulan sorular bölümünün oluşturulması ve Hindistan’da bu özelliğin kullanılmaya başlanması ile ilgili işaretler ise sözkonusu özelliğin kısa zamanda kullanılacağının göstergesi gibi duruyor.

Bu özelliği kullanmak isteyenler şu şekilde kullanabiliyor olacak: WhatsApp’ta ‘Durumum’ sekmesinin altında ‘FacebookHikayesinde Paylaş’ kısmını görebilirsiniz. Eğer Facebookhikayenizde durumunuzu paylaşmak istiyorsanız bu kısmı kullanabilirsiniz. Ancak durumunuzu Facebook dışında ki bir uygulamada paylaşmak istiyorsanız ‘Paylaş’ kısmına tıklayarak paylaşıma uygun olan siteleri de görmeniz mümkün.

Peki eğer yayınlanan güncellemeler birden fazla ise hangileri Facebook Hikayeler’de paylaşılmış olacak? Hepsini paylaşmak istemiyorsanız ne yapmanız gerekecek? Bu özelliği kullananların bilmesi gereken güvenlik durumu ne? Ayrıca özelliği kullanmak isteyenlerin mutlaka ne yapması gerekiyor? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN ‘YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı