Whatsapp Dört Yeni Özellik ile Geliyor! - Moblobi.com
Sosyal Medya

Whatsapp Dört Yeni Özellik ile Geliyor!


Anlık mesajlaşma imkanı sunan Whatsappuzun süreden beri yeni özellikler üzerinde çalışıyordu.  Kullanıcılarına sunduğu hizmetlerin arasına dört tane daha yeni özellik getirdi. İşte detaylar.

Whatsapp uygulamasina gelen dört yeni özellik nedir?

1.5 milyardan fazla kişinin kullanmakta olduğu Whatsappkullanıcıların dört yeni özellik sunuyor olacak. Popüler mesajlaşma uygulamasının sunduğu dört özellik arasından biri  ciddi bir şekilde ses getirmese de kalan 3 özellik ise kullanıcıların çok işine yarayacak.

Parmak izi kilidi geliyor…

Popüler mesajlaşma uygulamasının bu zamana kadar kullanıcılarına sunduğu özellikler arasında parmak izi kilidi önemli bir yer tutacak. Arkadaşlarımızla, ailemizle mesajlaştığımız, arama yaptığımız önemli bir platform haline gelen Whatsappuygulamasına artık parmak izimizle girebiliriz. Bu yeni özellik sayesinde uygulama içerisindeki özel mesajlarımıza da bizden başkasının ulaşabilmesi engellenmiş olacak. Uygulamadaki parmak izi kilidi; telefonlarda olan parmak iziyle ekran kilidini açmak gibi olacak. Popüler uygulama böylece güvenlik anlamında kullanıcılarını daha çok memnun etmiş olabilecek.

Sesli mesajlar otomatik oynatılabilecek…

Uygulama içerisinde kullanıcılar mesajlaşırken sesli mesaj özelliği sıkça kullanmakta. Özellikle mesaj yazarken zorlanan kişiler hemen mikrofon butonuna tıklayarak mesajlarını sesli olarak yazmaya başlıyor; hatta sesli mesajlar geldiğinde ise onları dinlemek için her defasında basarak dinliyor. Yeni gelen özellik ile ise sesli mesajların üzerine bir kere basmamız yeterli oluyor olacak; böylece sesli mesajlar uygulama içerisinde otomatik olarak oynatılacak.

Facebook’a kolay erişim sağlanacak…

Facebooksahip olduğu Whatsappve Instagram mecralarında imajını düzeltmek için pek çok yenilik yaptı. Son olarak ise Whatsappuygulaması içerisinde Facebookbağlantısı eklendi. Artık popüler mesajlaşma uygulamasının ayarlar kısmının alt tarafında artık Facebookuygulaması yer alacak.

Sahte mesajlarla işaretlenecek…

Sosyal medya platformlarında sıkça karşılaşılan sorunlardan biri de sahte mesajlar. Bu sahte mesajların yayılmasını engelleyecek bir özellik getiren Whatsappiletilecek olan mesajlarda etiket özelliği bulunduracak. Bu sayede kullanıcılar mesajların çok sık iletilip iletilmediğini de görecek.

Peki bu yeni özellikler nasıl kullanılacak? Ne zaman kullanılmaya başlanacak? Detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı