Whatsapp Bir İlki Gerçekleştirecek!

Mesajlaşma uygulamaların arasında en popüler uygulama olan Whatsapp adından bu defa platformuna getirdiği yeni bir özelliğiyle bahsettireceğe benziyor. Peki Whatsapp’ın attığı bu yeni adım ne olabilir?

2012 yılında rekor bir ücret karşılığında Facebook tarafından satın alınan uygulama ilklere imza atmaya devam ediyor. Bu uygulama tarihte ilk kez televizyona reklam verecek ve halkı bilinçlendirecek.

Popüler mesajlaşma uygulaması piyasaya çıktığı ilk dönemlerde bireyler ücretli olarak yararlanabiliyorlardı. Fakat daha sonra ücretsiz olması kararlaştırıldı ve bireyler ücretsiz olarak kullanmaya başladılar. Elbette ki bu durumda Whatsapp daha da yayıldı, daha da çok kullanılmaya başlandı ve hatta o kadar çok kullanıldı ki bu kullanımdan kaynaklı fiziksel hastalıklar bile çıkmaya başladı. Whatsapp bir devri de sona erdirdi. Bir dönemin çılgın sms gönderme alışkanlığı yerini daha da çılgınına yani Whatsapp’a bıraktı.

Whatsapp televizyona 3 ayrı reklam filmi veriyor olacak. 60’ar saniyeden oluşan bu reklamlar 10 dilde yayınlanacak. İçerik olarak sahte haberlerin paylaşılması ve yalan haberler konu alınacak. Tüketiciye gitmesini istedikleri mesaj ise söylenti yerine eğlence paylaşmaları gerektiği.

Whatsapp televizyona bilinçlendirmek amacıyla reklam verecek ama bir de kullanıcılarını kızdıracak bir haberi var! Ne mi?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı