TikTok’ta Yaratıcılığını Sergileyen Ünlüler Kimler?

Ünlüler pek çok sosyal medya platformu aktif olarak kullanıyorlar. Hem yurt içinde hem de yurt dışında pek çok ünlü hem yaptığı işleri sosyal medya platformları aracılığıyla gösterebiliyor; hem hayranlarıyla iletişime geçebiliyor; hem de sosyal medyayı kullanarak bilinirliklerini ve görünürlüklerini daha da arttırıyorlar. Son dönemin en popüler platformlarından biri olan TikTok da ünlülerin de kullandığı platformlardan biri haline gelmeye başladı.

TikTok, geçtiğimiz senenin yani 2018’in Google Play’de “en eğlenceli” kategorisinde en iyi uygulamalarından biri olarak seçilmişti. Bilmeyenler için hemen söyleyelim: Kullanıcılar TikTokta kısa videolar paylaşarak yaratıcılıklarını sergileyebilirlar. Peki TikTok kullanan ve platform aracılığıyla yaratıcılıklarını sergileyen ünlüler arasında kimler var? Ünlüler TikTok ta neler yapıyorlar? işte detaylar…

TikTok’ta yaratıcılığını sergileyen ünlüler… 

TikTok kullanan ünlüler arasında ünlü aktörlerden Arnold Schwarzenegger yer alıyor. Popüler kısa video paylaşım platformu TikTokta, Arnold Schwarzenegger yaptığı paylaşımlarda sağlıklı yaşama teşvik ediyor. Ünlü aktör yaptığı paylaşımlarla bir akım başlattı bile diyebiliriz. Kullanıcı adı @arnoldschnitzel olan bir hesap açan Arnold Schwarzenegger, bu hesapta takipçilerini sağlıklı yaşamaya ve spor yapmaya teşvik eden paylaşımlarda bulunuyor.

Terminatör de Conan gibi filmlerle Hollywood’un en ünlü isimleri arasında yerini almış olan aktör kullandığı etiketlerle de TikTokta oldukça aktif. Örneğin #LikeArnold etiketi ile bir trend başlatmış ve kullanıcıları bu etiket altında ağırlık kaldırma videolarını paylaşmaya yönlendiriyor. yaptığı videolar da “yukarı aşağı” yani “up down” diye ritim tutan aktör, ürettiği içerikleri #LikeArnold etiketiyle TikTokta paylaşıyor.

Ünlü aktörün bu yaratıcı videolarını izleyen kullanıcılar, aynı etiket altında eğlenceli ve oldukça yaratıcı içerikler üretiyorlar. #LikeArnold etiketi altındaki bu yaratıcı içeriklerden biri de kullanıcıların içecekleriyle, diş fırçalarıyla, evcil hayvanlarıyla “It’s raining man” şarkısı eşliğinde ağırlık kaldırma videoları çekerek paylaştıkları kısa videolar.

Kısacası Arnold Schwarzenegger, TikTok uygulamasındaki hesabında yaptığı paylaşımlarla yaratıcılık konusunda pek çok kişiye ilham veriyor denilebilir. Elbette Tiktok kullanan ünlüler Arnold ile sınırlı değil; pek çok ünlü popüler mecrada yerini almış.

Peki TikTokta başka hangi ünlüler var? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Onur AYDIN

Onur AYDIN

Yeni Dünya insanlarına... Moblobi: https://moblobi.com/author/onur-aydin/ E-posta: onur.aydin@moblobi.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı