Telegram Grup Mesajlarına Sınırlama Geliyor! - Moblobi.com
Sosyal Medya

Telegram Grup Mesajlarına Sınırlama Geliyor!


Telegramdikkat çekici özellikleri ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Rus bir programcı tarafından geliştirilen Telegram, bir anlık mesajlaşma platformu. Platform, son olarak slow mode özelliği ile gruplarda mesajgönderme sürelerine sınırlama getirecek. İşte detaylar…

Telegram Slow mode özelliği nedir?

Aylık 200 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip olan Telegram; 2018 başlarından beri hızlıca yükseliyor. Yeni getirdiği özellik ile de gündemde olan platform; bu özellik ile gruptaki yönetici grup üyelerinin mesajatama sürelerini sınırlandrıracak.

Telegram’ın yeni özelliği slow mode sayesinde mesajlaşma gruplarındaki grup yöneticisi olan kişiler, diğer üyelerin ne sıklıkla mesajatma gönderebileceklerini belirleyebilecekler. Bu kullanıcılar yeni mesaj için belli bir süre beklemek zorunda kalacaklar.

Bu yeni özelliğin ortaya çıkış sebebi ise mesajların değerini yükseltmek olduğu belirtiliyor. Telegrambu özellik sayesinde ayrıca, kullanıcılar arasındaki peş peşe mesajsistemini engelleyeceklerini böylece de daha rahat iletişim kurulmasını sağlayabileceklerini düşünüyor.

Peki Whatsapp benzer bir özelliği getirdiğinde neler olmuştu? Whatsapp’ta bu özellik nasıl kullanılıyordu? Telegram neden Whatsapp’a ciddi bir rakip olarak gösteriliyor? Detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı