Sosyal Medya’da Bugün Neler Oldu? - Sayfa 2 / 2 - Moblobi.com


Sosyal Medya’da Bugün Neler Oldu?

Sosyal Medya’da Bugün Neler Oldu?

Sosyal medyada bugün en fazla paylaşım yapılan etiketlerden biri de #BoxingDay ‘di. Boxing Day aslında bir gelenek. 1963 yılından beri devam ediyor. Her Aralık ayının 26’sı İngiltere’de futbol bayramı olarak kutlanıyor. Aralık 1963 tarihi toplamda 39 maçta 157 golün atılmasıyla Boxing Day günlerinin en başında geliyor. Hal böyle olunca da #BoxingDay etiketiyle en fazla paylaşım sözkonusu gün ile ilgili yapıldı. O güne ilişkin skorlar, sahneler paylaşıldı. Yorumlar yapıldı. İngiltere futbol tarihinin unutulmazları arasında yer alan #BoxingDay etiketiyle sosyal medyada kutlandı.

Bugün ayrıca #whaling etiketi de çok konuşuldu. Özellikle paylaşımlar yurdışındaki sosyal medya kullanıcıları tarafından yapıldı. Japonya’nın balina avlamasına karşı çıkanlar bu paylaşımlarda hem balinalarla ilgili vahşet görüntüleri hem de bu konuya karşı duyarlılıklarını paylaştılar.

Sosyal medyada bugün ayrıca #WednesdayMotivation ve #Çarşamba etiketlerine de her hafta Çarşamba olduğu gibi günle ilgili paylaşımlar yapıldı. Gün içinde yaşadıklarını insanlar bu etiketlerle paylaştılar. Fotoğraflar, yorumlar, haberler hem eğlendirdi, hem de gün içinde olan bitenlerle ilgili bilgi vermiş oldu. Bugünle ilgili insanların hayatlarında olan biteni #WednesdayMotivation ve #Çarşamba etiketlerinden gözlemleyebilirsiniz.

Siz bugün sosyal medyada en çok neler duydunuz ya da neleri paylaştınız. Yorum kısmından görüşlerinizi bekliyoruz.


Merve Aktaş’ın köşesini Moblobi.com’da takipte kalın…

Merve Aktaş’ın köşesindeki tüm yazıları görmek için buraya tıklayın.

Moblobi.com yazarlarından Merve Aktaş’ı sosyal mecralardan da takip edebilirsiniz:
Twitter: MmerveAaktas
Instagram: merev12

Merve Aktaş

Merhaba, ben Merve Aktas. İstanbul Teknik Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği 2. Sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com'da sosyal medya haberleri yazıyorum. Beni takip etmek isterseniz “MERVE'NIN SOSYAL MEDYA GÜNDEMI”ni takipte kalın. Instagram: @merev12 Twitter: @MmerveAaktas

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir