Sosyal Medya Bağımlılarına Özel Bileklik!

Giyilebilir teknolojiler artık pek çoğumuz için yabancı değil. Akıllı bileklikler, saatler, aksesuarlar, yüzükler, kemerler ve hatta montlar bile artık akıllandı diyebiliriz. Bu giyilebilir teknolojiler arasında özellikle akıllı bileklikleri farklı fonksiyonlarıyla hayatlarımıza çok çabuk adapte ettik ve kullanmaya başladık. Şimdi bunlara bir yenisi daha eklendi. Sosyal medyasız yapamayanlara özel olarak bileğinizde sosyal medyayı gezdirmenize olanak sağlayan bir sosyal medya bilekliği. İşte detaylar…

Sosyal medyada birşey kaçırmaktan korkanlar için bir çözüm olacak!

Pek çoğumuz günlük hayatımızda sosyal medyasız yapamıyoruz hatta birere sosyal medya bağımlısı haline geldik. Bu akıllı bileklik de bu sosyal medya bağımlılarına ve sosyal medyasız asla yapamayan sürekli olarak takip edenler için özel olarak geliştirilmiş. Akıllı bilekliğin adı: Hicon

Hicon adı verilen bu akıllı bileklik aslında bir sosyal medya bilekliği hatta giyilebilir sosyal medya da diyebiliriz. Çünkü sizin sosyal medya hesaplarınızla bağlantı kurmanızı sağlıyor. Sosyal medya erişiminizi bilgisayar ve telefonunuzla sınırlamamış oluyor.

Hicon’un çok fazla kafa karıştıran özelliği bulunmuyor. Arama yapma, konuşma gibi özellikleri yok. Kendisini bir sosyal medya bilekliği olarak tanımlıyor. Yaptığı şey gayet net. Üzerinde Facebook, Instagram, Twitter, Whatsapp gibi sosyal medya hesaplarınıza erişiminizi sağlayan altı adet kare şeklinde sosyal medya butonları bulunuyor. Bu butonlar ise bildirimleri göstermek için tasarlanmış. İstediğiniz zaman da değiştirilebiliyor. Sosyal medya hesaplarınıza bildirim geldiği anda üzerindeki düğme ışık saçıyor ve titreşim yayıyor. Kullanıcılar ise bileklerini sallayarak bu alarmı kapatabiliyorlar. Aynı zamanda kişilerin birbirleriyle iletişime geçmesine olanak sağlıyor.

Gerçek dünyadaki sosyal etkileşimleri geliştirmenizi sağlıyor!

Bu sosyal medya bilekliği sayesinde sosyal medya etkileşimlerinizi bilgisayarınızda ya da cebinizde saklamanıza gerek kalmıyor, bunu sizin kolayca erişebileceğiniz ve hatta kolayca takip edebileceğiniz bir yere yani bileğinize taşımış oluyor. Aslında sosyal medya bağımlılarının sık sık telefonlarına veya bilgisayarlarına bakamadığı ortamlarda yaşadıkları ve en çok endişe duydukları şey olan birşeyleri kaçırıyor olma hissini yok etmiş oluyor. Çünkü bileğinizden anlık bildirimleri takip edip, rahatça etkileşime girmenizi sağlıyor.

Bu akıllı bilekliğin enteresan bir özelliği bulunuyor, o da gerçek dünyadaki sosyal etkileşimleri geliştirmek. Bunun için iki yöntemi var. Birincisinde sizin sosyal medyada bilgilerinizi kullanarak size en uyumlu kişileri tespit edebiliyor; benzer özelliklere sahip kullanıcılar yakınlardaysa sizi etkileşime sokabiliyor. Diğer taraftan gerçek dünyadaki sosyal etkileşimleri geliştirmek için kullandığı ikinci yöntem de; el sıkıştığınız kişisel iletişim bilgilerini iki bileklik arasında paylaşabiliyor olması. Yani gerçek dünyada el sıkıştığınız ve hatta çaktığınız kişilerde de aynı bileklik varsa onları telefonunuza ekleyebiliyor, sosyal medyada takibe başlayabiliyorsunuz. Elbette bu özelliklerini bir çöpçatanlık özelliği olarak görenler de yok değil.

Telefonunuzdan uzakta olsanız bile endişe yaşamamanızı sağlıyor!

Hicon‘u kullanabilmeniz için öncelikle cep telefonlarınıza Android ve İOS cihazlarına uyumlu geliştirilen özel uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Ardından da Hicon‘unuzu akıllı telefonunuzla eşleştirmeniz gerekli. Sonrasında Hicon, Bluetooth 4.0 LE teknolojisini kullanıyor ve akıllı telefonunuzda bağlantıda kalıyor. Hatta telefonunuzdan 100 metre uzakta olsanız bile bağlantıyı koparmıyor. Böylece, akıllı telefonunuz elinizin altında olmadığı durumlarda, akıllı bileklik üzerinde sizin için önemli olan bilgileri filtreliyor ve size sunuyor. Bu bağlantı sayesinde yeni çevreler kurmanıza ve çevrenizdeki diğer insanlarla “sosyalleşmenize” olanak sağlıyor.

Ardından en sevdiğiniz sosyal ağları kaydediyorsunuz ve bilekliğinizdeki değiştirilebilir sosyal medya simgeleriyle ilişkilendiriyorsunuz. Böylece bileziğinizde taşımak istediğiniz bildirimleri seçmiş oluyorsunuz. Sonrasında bu bildirimleri, metin mesajlarını, çağrıları ve hatta e-postaları akıllı bileklikteki OLED ekrandan görebiliyorsunuz. Takip, beğen, mesaj, arkadaşlık isteği, yorum gibi etkileşimlerde de bulunabiliyorsunuz.

Peki bilekli size yanında neler ile birlikte geliyor ve neye imkan veriyor? Özellikleri neler? Nasıl çalışıyor? Şu an satılıyor mu, ne kadara satılıyor? Detaylar ve neler yapabildiğinin videosu haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı