Neden Kurumsal Sosyal Medya Yönetimi Yaptırmalısınız?

Şirketler; marka bilinirliğini ve ürün veya hizmet satışlarını arttırmak amacıyla reklam ve tanıtım çalışmaları yapmalıdırlar. Son yıllarda teknolojideki hızlı gelişim ile artış gösteren teknolojik araçların çok daha geniş kitleler tarafından kullanımı sayesinde sosyal medya, şirketlere bu anlamda önemli fırsatlar yaratıyor.

Günümüzde şirketlerin gazeteye tam sayfa ilan vererek reklam yapmalarına gerek yok. Çünkü bu hem yüksek maliyetli hem de efektif olmaktan uzak bir yöntem. Sosyal medya ise şirketlerin; çok daha düşük maliyetlere katlanarak bilinirliklerini artırmasına ve sağlanan etkileşimi ölçümleyebilmesine olanak sağlayabiliyor. Ölçümlenebilme özelliği sayesinde diğer pazarlama araçlarından bir adım önde olan sosyal medya; paylaşımları kaç kişinin gördüğünün, paylaşımlara kimlerin yorum yaptığının ve bu kitlenin demografik özelliklerinin analiz edilmesini sağlıyor.

Sosyal medyada en çok kullanılan araçlar; Instagram, Facebook, Youtube, Twitter ve Linkedin olarak sıralanabilir. Geleneksel pazarlama kanallarından çok daha etkin hale gelen bu araçların doğru kullanılması halinde şirketlerin pazar paylarını artırarak piyasada daha fazla söz sahibi olmaları mümkün olabiliyor.

Buradaki kilit nokta; hangi sosyal medya araçları kullanılarak şirket için hedef kitlenin yaratılabileceği olacaktır. Bunu anlamak içinse, sunacağınız ürün veya hizmetin hangi demografik özelliklere sahip kitle tarafından talep göreceğini iyi analiz etmeniz gerekiyor. Ayrıca sosyal medyada kullanılacak dilin hem resmiyetten hem de laubalilikten uzak olması, sosyal medya hesabından internete özel kampanyalar yapılması, sosyal medya profillerinin güncel tutulması ve toplumun hassas olduğu konulara saygılı olunması da ayrıca dikkat edilmesi gereken hususlardan bazıları.

Peki sosyal medya uzmanları neler yapar? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN!

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Clicks'us

Clicks'us

Clicks'us Digital 2016 yılında kurulan ve 360 derece hizmet veren bir dijital performans ajansıdır. Kaybolma, görün! mottosuyla yola çıkan Clicks'us, müşterileriniz sizi aradığında zirvede yer almanızı ve dijitalde kaybolmamanızı sağlayarak sizi sevilen bir marka haline getirecek! Clicks'us Moblobi.com'daki bu köşesinde dijitalde kaybolmamanız için size ipuçları veriyor. Sosyal Medya'da Clicks'us: Twitter: clicksuscom Instagram: clicksus Facebook: clicksus Linkedin: clicks'us-digital


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı