İşte Sosyal Medya’da 2018’in Enleri!

2018 yılında sosyal medyada pek çok şey yazıldı çizildi. Sosyal veri analizi şirketi Adba International ve Sosyal CRM, 1 Ocak 2018 – 20 Aralık 2018 aralığını baz aldı ve The Brand Age Dergisi için bir rapor hazırladı. Raporda Twitter ’da 2018 yılı içerisinde yapılan tüm paylaşımlardan en çok etkileşim alanlara kadar pek çok veriyi listeledi. Peki geri dönüp bakıldığında 2018 yılı için “sosyal medyanın enleri” neler oldu kısaca bir bakalım.

Twitter’da 1 Ocak 2018 – 20 Aralık 2018 aralığında 2 milyar 549 milyon paylaşım yapıldı. Türk kullanıcılar günlük ortalama 7 milyon tweet attılar. Yapılan tüm paylaşımlara bakıldığında ise çoğunlukla negatif paylaşımlar yapılmış. Yüzde 59 negatif, yüzde 41 pozitif paylaşım yapılmış.

Ortalama bir Türk internet kullanıcısı gününün neredeyse 3’te 1’ni internette geçiriyor diyebiliriz. Günde 7 saatten fazla internete bağlı kalıyorlar. Buna e-posta gönderip, e-postamızı kontrol etmemiz, Whatsapp’tan mesajlaşmamız ve sosyal medya platformlarını kullanmamız da dahil. Peki internette en çok neler yapıyoruz tahmin etmek çok da zor değil… Elbette bu 7 saatin 3 saatini sosyal medya platformlarına ayırıyoruz.

Peki en çok etkileşim hangi tweetler aldı? Sosyal medyada en çok etkileşime girilen kullanıcılar kimler oldu? En çok hangi hashtag yani etiketleri kullandık? En çok hangi aylarda online olduk? En çok hangi emojileri kullandık? 2018 yılında en çok paylaşım yapan iller hangileriydi? En çok ne konuştuk ve hangi kelimelerle konuştuk? İşte yanıtı…

DEVAMI İÇİN 2 ‘YE TIKLAYIN:

1 2 3 4 5 6 7 8Sonraki sayfa
Etiketler
Burcu Aydın

Burcu Aydın

Dijital ve teknoloji ile ilgilenen herkesi Moblobi.com'a bekliyoruz... Moblobi: https://moblobi.com/author/burcu-aydin/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı