Instagram Hikayelerde Dikkat Çeken Anketler Nasıl Yapılır?

Takipçilerinizle etkileşimde bulunmak, onların hikayelerinize bakmadan geçmesini engellemek ve dikkatlerini çekmek istiyorsanız, Instagram Hikayeler ‘de yer alan anketleri kullanabilirsiniz. Peki nasıl kullanabilir; Instagram Hikayeler ‘de nasıl yaratıcı ve dikkat çekici anketler yapabilirsiniz? İşte detaylar…

Instagram Hikayeler ‘de anket nasıl oluşturulur, neler yapılabilir?

Instagram ‘daki hikayeler neredeyse artık tüm Instagram kullanıcılarının en sevdiği özellikler arasında yer alıyor. İnsanlar, takip ettikleri kişilerin Akış ‘larındaki yaptıkları paylaşımlar yerine Hikayeler bölümünde yaptıkları paylaşımları daha severek takip ediyor. Çünkü bu paylaşımlar takipçilere, takip ettikleri kişinin hayatına daha fazla dahil oldukları hissini yaratıyor. Instagram Hikayeler ‘de anketler de oluşturabiliyorsunuz. Bu anketler,  yalnızca takipçilerinizin dikkatini çekmekle kalmıyor; aynı zamanda onların fikirlerini alma ve onların seslerini duyma fırsatı da yaratıyor.

Instagram Hikayelere anket eklemek oldukça kolay. Bilmeyenler için önce bunu hemen paylaşalım: Öncelikle Instagram hikayenize bir fotoğraf veya videoyu yükleyin. Ardından normalde paylaşımlarımıza etiket eklemek için kullandığımız üst taraftaki çıkartma simgesine dokunun. Burada yer alan “Anket” etiketini seçin. Ardından “Bir soru sor…” yazan yere anketinizde sormak istediğiniz soruyu yazın. Bunu boş bırakabileceğinizi de unutmayın. Sonrasında da dilerseniz seçenek kısmında yer alan “evet” ve “hayır” seçeneklerinin böyle kalmasını isteyebilir ya da değiştirmek isterseniz de üzerlerine tıklayarak bunların yerine sunmak istediğiniz seçenekleri yazabilirsiniz.

Anketinizi tamamladıktan sonra; yeniden boyutlandırmak ve yeniden konumlandırmak için tutabilir ve sürükleyebilirsiniz bunu da hemen paylaşalım. Ardında da anketinizi resminizde veya videonuzda istediğiniz yere yerleştirerek, hikayenizle paylaşabilirsiniz.

Bu arada şunu da hemen paylaşalım: Anketlerde genellikle iki seçenekten oluşabilir gibi görünse de aslında iki cevap seçeneğinden fazlasını da eklemeniz mümkün. Bunun için Instagram Hikayeler ‘de bulunan Emoji Slider özelliğini kullanabilirsiniz. Bu slider yardımıyla daha fazla seçenek ekleyebiliyor; takipçileriniz de slider’ı sağa sola kaydırarak yanıtlarını göndermek için daha fazla cevap seçeneği oluşturabiliyorlar. Hatta bu Emoji Slider ‘ı paylaştığınız görüntü ve seçeneklere daha iyi uyması için dikey veya yatay da yapabiliyorsunuz. Bu özellik size daha kişiselleştirilmiş ve yaratıcı anketler oluşturmanız için yardımcı olabilir.

Eğer Instagram Hikayeler bölümünde yer alan bu anketleri nasıl ve ne için kullanacağınızdan emin değilseniz; size bu anketleri kullanarak neler yapabileceğinize dair bazı yaratıcı ipuçlarını derledik.

Instagram Hikayeler bölümünde yer alan anketleri takipçileriniz ile daha fazla etkileşim yaratmak ve onların Hikayelerinizi daha fazla takip etmesini sağlamak için nasıl kullanabilirsiniz? Anketler takipçilerinizin fikirlerini toplamak için nasıl kullanılır? Dikkat etmeniz gereken noktalar neler? Bu anketler ile takipçilerinizi nasıl daha yakından tanıyabilir ve onları size daha bağlı hae nasıl getirebiirsiniz? Anketler yardımı ile takipçilerinizi nasıl eğitebilir veya eğlendirebilirsiniz? Instagram hikayelerdeki anketler yardımı ile web sitenize ya da bloğunuza nasıl trafik sağlayabilirsiniz? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2 3 4 5Sonraki sayfa
Etiketler

Rukiye Şenol

Rukiye Şenol

Merhaba, ben Rukiye İstanbul Üniversitesi İktisat 3. Sınıf öğrencisiyim. 11 yıldır Karate sporu ile ilgilenmekteyim ve milli sporcuyum. Burada ilgimi çeken ve bende merak uyandıran konular hakkında yazıyorum eğer senin de ilgini çekiyorsa Moblobi.Com da kendi köşemde bekliyorum :) Moblobi: https://moblobi.com/author/rukiye-senol/ E-posta: rukiyesenol9@gmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı