Facebook’da Kimin Sizi Engellediğini Nasıl Anlarsınız?

Facebook’da sizi engelleyenleri nasıl görebilirsiniz? İşte ipuçları...

Sosyal medya platformlarını kullanırken sizi rahatsız eden içerikleri ve kişileri engelleyebiliyorsunuz. Bazen de bazı kullanıcılar tarafından siz de  engellenebiliyoruz. Peki acaba sizi kimler engelledi? Sizi Facebook’da engelleyenler nasıl anlaşılır? İşte ipuçları…

Sosyal medya profilimizin kimler tarafından görüntülendiğini, kimlerin bizi takipten çıktığını ya da kimler tarafından engellendiğimizi hep merak ederiz. Bunu öğrenmemiz aslında mümkün. Örneğin Facebook kullanıcıları, kimler tarafından engellendiklerini birkaç adımda anlayabilirler.

Sizi Facebook’da engelleyenler kimler anlamanın yolları:

Facebook’ta bazen biz engeliyoruz; bazen de engelleniyoruz. Engellendiğinizde de size “x kişisi sizi engelledi” diye bir bildirim gelmiyor. Öncelikle bunu hemen belirtelim. Aslında engelleyen kişi bakış açısıyla baktığınızda bu durumda Facebook tarafından bildirim almamanın gizlilik açısından doğru bir karar olduğunu da görebilirsiniz. Dolayısıyla sizi Facebook’da engelleyenler kimler öğrenmek için biraz araştırma yapmanız gerekiyor.

Eğer biri tarafından engellendiğinizi düşünüyorsanız bunu anlamanın bazı yöntemleri mevcut. Bunun için aşağıdaki yöntemlerden yararlanabilirsiniz:

  • Yöntem 1: Arama sonuçları

Facebook’ta sizi engelleyen kişi aramalarda asla gözükmez. Yani öyle bir Facebook kullanıcısı yokmuş gibi bir izlenim olacaktır. Bu sebeple yöntemlerden biri arama çubuğunda sizi engellediğinden şüphelendiğiniz kişinin kullanıcı adını, ismini ya da telefon numarasını aramaktır. Eğer yazdığınızda hiçbir sonuç bulunamıyorsa büyük ihtimalle bu kullanıcı tarafından engellenmişsinizdir.

  • Yöntem 2: Arkadaşınızın sayfası

Facebook’ta sizi engelleyen kişinin paylaşımlarını hiçbir şekilde göremezsiniz. Yani sizi engelleyen arkadaşınız ne paylaşırsa paylaşsın; zaman tünelinizde hiçbir gönderisi görünmeyecektir. Ayrıca sizi engelleyen kişi eğer bir arkadaşınızın sayfasında bir gönderi paylaşırsa; siz arkadaşınızın sayfasına gittiğinizde bunu da göremeyeceksiniz. Bu durumdan yola çıkarak sizi kimin engellediğini de anlayabilirsiniz.

  • Yöntem 3: Mesaj gönderme

Sizi engelleyen birine Facebook Messenger’den mesaj gönderemezsiniz. Bu yüzden birinin sizi engelleyip engellemediğini öğrenmek için ona mesaj göndermeyi deneyebilirsiniz.

Peki Facebook’tan engellenip engellenmediğinizi kontrol ederken mutlaka neye dikkat etmelisiniz? Hangi durumlarda engellenmiş görünüyor olsanız da aslında engellenmemiş olabilirsiniz? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Songül Dursunova

Songül Dursunova

Merhaba, ben Songül. İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencisiyim. Bolca hayal kurup hayallerini hedeflere, hedeflerini de gerçeğe dönüştürme çabasında olan biriyim. Gezmeyi, yeni şeyler öğrenmeyi ve bunları insanlarla paylaşmayı severim. Eğer siz de yeni bilgiler edinmeye meraklıysanız Moblobi.com da takpte kalın. https://moblobi.com/author/songul-dursunova


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı