Facebook Beğeni Sayısı Nostalji mi Oluyor? - Moblobi.com
Sosyal Medya

Facebook Beğeni Sayısı Nostalji mi Oluyor?


Gözde sosyal medya platformları beğeni kapama hamleleri ile teker teker geliyorlar! Sosyal medya devleri sırasıyla beğeni, takip gibi kullanıcıları olumlu veya olumsuz etkileyen etkileşim türlerini görünmez yapmaya devam ediyor. Şimdi de sırada Facebookvar. İşte detaylar…

Facebook beğeni sayısında ne değişiyor? Kullanıcılar nasıl etkilenecek?

En son İnstagram’ın beğeni kapama özelliği ile ilgili çalışmalara başlandığı ve yakın zamanda tüm kullanıcılara sunulmak için beta aşamalarının belirli ülkelerde uygulandığı bilgisine ulaşmıştık. Daha sonra YouTube’dan da benzer bir hamle olarak abonesayılarının yuvarlak hesap olarak görünür kılınacağı açıklanmıştı. Şimdi de Facebook’tan benzer bir hamle geliyor iddiası konuşuluyor.

Kullanıcılarının gönderilere odaklanmasını isteyen, beğenive yorum sayısına takılı kalmasını istemeyen Facebookda benzer hamleler ile gündeme geliyor. İnstagram da yapılan çalışmalara benzer olarak Facebookkullanıcıları da paylaştıkları gönderilere gelen beğeni sayısını görebilecek ancak diğer kullanıcıların beğenisayılarını göremeyecek. Test aşamasında olan uygulamanın yakın zamanda bitmesi planlanıyor ancak kesin bir tarih bilgisi şu an için verilmedi.

Son zamanlarda dünyada geniş bir yere sahip olan sosyal medya uygulamaları kullanıcılarına farklılık ve kolaylık sağlamak adına birçok yeniliğe imza atıyor. Kullanıcılara, uygulamalarını kullanırken kolaylık sağlamak adına yapılanlar bir kenara duygusal kolaylık sağlamayı da düşünen uygulama geliştiricileri için yeni odak noktası ‘’beğeni’’ ve ‘’takipçi-abonesayısı’’.

Peki beğeni sayısı dijital motivasyonumuzu etkiliyor mu? Beğeni sayısının kaldırılması Facebook kullanıcılarını nasıl etkileyecek? Bu değişikliğin ardında yatan gerçek neden ne? Detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı