Bugünkü Sosyal Medya Ölüyor, Şimdi Ne Geliyor?

Son birkaç yıldır hayatımıza giren sosyal medya tüm hayatımızı hatta hayatımızı yaşayış şeklimizi bile değiştirdi. Artık gündelik yaşadığımız hayatın dışında bir de sosyal medyada yaşadığımız bir hayatımız var. Oradaki arkadaşlarımızın belkide birçoğunu normal hayatımıza hiç görmedik bile. Ancak üzülerek söyleyelim ki o çok sevdiğimiz hatta tutkunu olduğumuz sosyal medyanın bugünkü halinin sonu yaklaşıyor. Nasıl mı, detaylar haberimizde…

E-Marketer’ın raporuna göre 25 yaşın altındaki 2 milyon kişi 2019 yılında sosyal medyayı kullanmayı bırakıyor olacak. Hatta bunu doğrulayan bir veri 2018 yılında ABD’de yaşanmaya başlamış bile. ABD’de 12-17 yaşları arasındaki kullanıcıların çoğu Facebook kullanmayı azaltmış.

Gençler artık mobil bağımlılıklarının farkında. Geçtiğimiz günlerde sizinle paylaştığımız haberlerde de bu veriyi doğrulayan istatistiklere yer vermiştik. Haberin sonundaki linklerde tekrar inceleyebilirsiniz. Gençler mobil bağımlılıklarını azaltmaya çalışıyorlar ve bu alışkanlıklarını değiştirmeye çalışıyorlar. Bunun sonucunda da sosyal medya mecralarını kullanım şekilleri değişmeye başlıyor. Örneğin Facebook, Twitter, Instagram gibi uygulamalardan çok video içerikli uygulamaları tercih etmeye başlıyorlar.

Peki bugünün sosyal medyasının ölümüne hangi nesil neden sebep oldu? Şimdi ne popüler olacak?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2 3Sonraki sayfa
Etiketler
Burcu Aydın

Burcu Aydın

Dijital ve teknoloji ile ilgilenen herkesi Moblobi.com'a bekliyoruz... Moblobi: https://moblobi.com/author/burcu-aydin/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı