Dijital Dönüşümün Dünya Liderleri İstanbul’da!

Dijital teknolojiler, küresel ölçekte, ülke ekonomilerinin rekabet edebilmeleri açısından en önemli unsurlar arasında gösteriliyor. Dijital teknolojiler ile ilgili olarak Ar-Ge süreçlerin tamamlayan ve ürün aşamasına geçen, üretim süreçlerini de dijitalleştirebilenler aslında başarılı bir dijital dönüşüm örneği sergiliyorlar. Dijital dönüşüm ise işletmelerin her alanını yeniden şekillendirmelerini sağlıyor. Bu dönüşümü gerçekleştirmeyi başaran ülkeler ise küresel rekabette büyük avantaj yakalıyor ve ön sıralarda yer alıyorlar. Amerika, İsviçre, İngiltere, İskandinav Ülkeleri, Güney Kore, Hong Kong gibi ülkeler Dijital Dönüşüm Endeksi 2017 verilerine göre dijital dönüşümde zirvede yer alıyorlar.

Ülkemizde dijitalleşme yolunda hızla ilerleyen ülkeler arasında yer alıyor ve yatırımcılar için de gün geçtikçe daha cazip hale geliyor. Son olarak da ülkemizde akıllı dijital teknolojiler geliştiren KOBİ’lere; Sanayi ve Ticaret Bakanlığı finansal destek vereceğini ve imalat sanayiinde de dijital dönüşüm başlayacağını açıklamıştı. Bu da Türkiye’deki dijital ekosistemi daha da güçlendirme potansiyeli taşıyan adımlar arasında yer alıyor. Elbette yalnızca sanayide değil üretim, finans, ulaşım, sağlık, enerji, kamu gibi pek çok sektörü hedefliyor.

Dijital dönüşümün ülkeler açısından oldukça önemli olduğu bir gerçek. 9 Nisan 2019 tarihinde de İstanbul’da IoT EurAsia etkinliğinde dijital dönüşüm masaya yatırılıyor olacak.  Fransa, Almanya, Hollanda gibi pek çok farklı ülkeden gelecek olan sektör liderleri İstanbul’daki Bu etkinlikte buluşuyor olacak. Etkinlik Worldwide Partnerships London tarafından düzenlenecek. Moblobi.com olarak IoT EurAsia etkinliğinin basın destekçileri arasında yer alıyoruz..

Bugün ve gelecekte yapay zeka, makine öğrenme, akıllı öğretim çözümleri, veri optimizasyonu, nesnelerin interneti ve dijital dönüşümün kar potansiyeli konuları IoT EurAsia etkinliğinde konuşulacak konular arasında yer alıyor. Zirvede ayrıca aşağıdaki konularda masaya yatırılacak  ve gerçekleşecek farklı oturumlarda bu sorular da yanıtlarını arayacak:

  • Türkiye’de yıkıcı teknolojileri ne kadar uyum sağlandı?
  • Güvenlik ve Blockchain konularında İspanya hangi çalışmaları yapıyor?
  • Almanya, Polonya ve Hollanda dijital dönüşümde nerede yer alıyor?
  • Fransa’daki şehirler ne kadar akıllandı?
  • 2019 yılında ve sonrasında bizlere hangi dijital trendler bekliyor?

IoT EurAsia 2. kez İstanbul’da gerçekleşecek. Moblobi.com olarak basın destekçileri arasında yer aldığınız etkinlik, sektör profesyonellerini ve üst düzey yöneticileri, en yenilikçi ve en çok ilgi çeken fikirleri, pek çok uluslararası konuşmacıyı tekrar bir araya getirecek.

Peki etkinlik hangi oturumlardan oluşacak, hangi markalar yer alacak? Katılım nasıl sağlanabilir? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Onur AYDIN

Onur AYDIN

Yeni Dünya insanlarına... Moblobi: https://moblobi.com/author/onur-aydin/ E-posta: onur.aydin@moblobi.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı