Her Tarafı Kamera Olan Telefon!

Akıllı telefonlar pek çoğumuzun takıntılı halde yatırım yaptığı alanlardan biri. Yeni modelleri sıkı sıkı takip edip, piyasaya çıkmasını heyecanla bekleyen pek çok kişi var. Her ne kadar Samsung ve Apple gibi büyük markaların sıkı fanları olsa bile diğer telefon markaları da piyasada ciddi anlamda takip ediliyor. Xiaomi de bunlardan bir tanesi. Bilmeyenler için hemen paylaşalım: Xiaomi, dünyanın en büyük 4. akıllı telefon üreticisi. Bu markayı takip eden ve kullanmayı sevenler ise uzun zamandır Mi Mİx Alpha akıllı telefon modelini heyecanla bekliyorlardı. Tıpkı Apple’ın iPhone 11’de kamera ile ön plana çıkması gibi Xiaomi de bu modelinde özellikle kamerası ile ön plana çıkacağa benziyor; çünkü bu telefonun ilginç özelliği şudur ki her tarafı kamera olarak gözüküyor. Peki Mi Mİx Alpha’nın ilginç özellikleri nedir? İşte detaylar…

Xiaomi Mi Mix Alpha neler yapabiliyor?

Çin’in teknoloji devi şirketi Xiaomi her tarafı kamera olarak gözüken telefon modelini düzenlediği etkinlikte tanıttı. Mi Mİx Alpha tasarımının görenler tarafından beğenildiğini söyleyebiliriz. Telefonun ilginç bir özelliği var. Çünkü ekran paneli telefonun etrafında dolanıyor ve arka kameranın altında buluşuyor. Tuş bulunmayan cihazda ekran kapama ya da ses açma işlemlerini dokunarak gerçekleştiriyorsunuz.

Arka kısmında 3 kamera bulunan telefonun ön bölümünde kamera yok. Yani selfie işlemlerini yine arka kamera aracılığı ile gerçekleştiriyorsunuz. Bu arada telefon etrafının tamamen kamera olduğunu hatırlatmakta fayda var. 3 kamera bulunan telefonun ana kamerası 180 MP’lik görüntü kalitesi vadediyor. Işığın az olduğu ortamlarda ise büyük sensör sayesinde kaliteli fotoğraf çekimlerinin gerçekleşmesini sağlıyor.

Diğer önemli kamera  özelliği ise ana kamera dışındaki kameralarının geniş açıdan görsel alabilmesi. Bunu da şöyle belirtelim:  Ana kameraya yardımcı olan geniş açılı kamera 16 megapiksel, telefoto kamera ise 12 megapiksel çözünürlüğe sahip denilebilir.

Xiaomi Mi Mix Alpha adlı bu model belirttiğimiz gibi öncelikle kamerasıyla oldukça şaşırtıyor. Elbette burada kafalara şu soru takılıyor. Kamerası bu kadar büyük ve çözünürlüğü bu kadar yüksek bir telefonun şarjı acaba kısa mı dayanıyor? Bu sorunun yanıtını maalesef kesin bir şekilde yanıtlayamıyoruz ancak telefonun bataryasının 4.050 mAh gücünde olduğunu söyleyebiliriz. Ekranı büyük olan ve yüksek çözünürlükte bir telefon için bu gücün yeterli olup olamayacağını ise kesin öngöremiyoruz. Ancak şunu söyleyebiliriz; şarjın bitmesi durumunda telefon kullanıcısına kablolu ve kablosuz olarak bataryasını doldurma alternatifleri sunuyor.

Peki Xiaomi Mi Mix Alpha başka hangi özellikleri sunmuş? Hangi fiyattan satın alınabiliyor? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Esra Kansız

Esra Kansız

Merhaba. Ben Esra. İletişim mezunuyum. Dijital medya ile ilgileniyorum. Ayrıca sosyal medya uzmanlığı işi ile meşgulüm. Hızına yetişemediğimiz teknolojinin bize sunduklarını öğrenerek sizlere duyurmak için buradayım. İçerik editörlüğünün hayatımın bir vazgeçilmezi olduğunu ayrıca belirtmek isterim. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın! https://moblobi.com/author/esra-kansiz/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı