Siyah Temalar Daha Az Şarj Mı Yiyor? - Moblobi.com
Mobil

Siyah Temalar Daha Az Şarj Mı Yiyor?


Google, siyah tema aracılığıyla batarya ların daha uzun dayanmaları için hem tarayıcı olarak ara yüzünde hem de Androidiçeren uygulamalarında çalışmalara başlamış durumda. Telefonun teması siyah olsa ne olur beyaz olsa ne olur diyenlere şunu söyleyelim; siyah tema kullanmak şarjınızın daha uzun süre dayanmasını sağlayabiliyor. Peki telefonlarımızda siyah tema özelliğini kullanmamız bize ne gibi şeyler kazandırıyor? Şimdi açıklayalım…

Googletarafından ortaya atılan materyal tasarım gitgide gelişiyor ve farklı bir anlam kazanıyor. Sizinde bildiğiniz üzere uygulamalarda karanlık tema yani siyah tema seçeneği ortaya çıktı. Geceleri telefonumuza bakarken göz sağlığımızı koruyacak hem de bataryadan tasarruf edecek karanlık tema özelliği artık Androidcihazların geneline hitap ediyor.

Şimdi size karanlık temanın sağladığı faydayı Google’ın verdiği örnekten açıklamaya başlayalım; Youtube’da video izlediğimiz zaman ve o videoyu durdurduğumuz zaman normal modda yüzde 50 civarında bir parlaklıkla 93 mA bataryakullanımı, karanlık modda ise 80 mA gibi bir tüketim gerçekleşiyor. Bu durum parlaklığınızı yüzde 100’e getirdiğiniz zaman değişim gösteriyor. Ve böylelikle karanlık modda her türlü enerji tasarrufu yapabiliyorsunuz. Pixel 3 ile iPhone7 arasında bir kıyaslama yapan GoogleiPhone7’nin yüzde 63 daha fazla tasarruf sağladığını iddia ediyor.

Peki Apple kullanıcıları karanlık tema özelliğinden neden faydalanmamalı? Karanlık temanın dezavantajı nedir?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı