Sandbox Teknolojisi Artık Android Cihazlarda!

Önce kısaca Sandbox‘un ne işe yaradığı tanımlayalım sizler için… Bilgisayarınızın geri kalan kısmından yalıtılmış, güvenli sanal ortamda uygulamaları çalıştırmanıza veya  dosya indirmenize, web sitelerini ziyaret etmenize olanak tanır. Güvenli bir şekilde yazılım kullanmanızı sağlayan Sandbox teknolojisi, kullandığınız yazılımları kişisel verilerinizden izole edecek bir şekilde  tamamen sanal bir ortamda deneyimlemeniz için kullanılmakta. Windows, Mac ve Linux’da kullanabildiğimiz bu teknolojiyi artık Android cihazlarda da kullanabileceksiniz. Kulağa hiç de fena bir fikir gibi gelmiyor.

Android üzerinde bilinmedik kaynaklardan yeni uygulamalar denediğimiz zaman uygulamalar kişisel verilerinize erişecek diye endişe etmenize artık gerek yok. Shelter adlı yeni yayınlanmış olan açık kaynaklı Sandboxing uygulaması, denemek istediğiniz uygulamaları diğer yazılımlardan izole ederek güvenli bir ortamda uygulamalarınızı kullanmanızı sağlıyor.

Peki bu uygulama bize neler sağlıyor olacak? Sandbox ile neler yapabilirsiniz?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2 3Sonraki sayfa
Etiketler
Zeynepcan Sarıçiçek

Zeynepcan Sarıçiçek

Merhaba, benim adım Zeynep Nişantaşı Üniversitesi Yeni Medya bölümü 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik ve metin yazarlığı yapıyorum. Beni takip etmek isterseniz hem Moblobi.com'da "ZEYNEP CAN'IN DİJİTAL DÜNYASI" köşemden hem de Instagram adresimden takip edebilirsiniz. Instagram: zeynepcansaricicek


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı