Ona Her 13 Dakikada Bir Bakar Olduk! - Moblobi.com
Mobil

Ona Her 13 Dakikada Bir Bakar Olduk!


Artık dijital dünyanın bir parçası olmuş durumdayız. Git gide dijitalleşen günlük hayatlarımızda daha çok mobil cihazları tercih etmeye başladık. En çok kullandığımız teknolojik cihazı tahmin etmek eskisi kadar zor değil. Cevaplarken hepimiz kolaylıkla akıllı telefonlarımız deyiveriyoruz.

Her 13 dakikada bir telefonumuza bakıyoruz…

Sabah kalktığımız zamanlarda yüzümüzü bile yıkamadan doğrudan telefonlarına sarılanların oranı yüzde 28’e yükselmiş durumda. Mobilite kavramı kısa bir zaman içerisinde bizleri etkilemiş durumda. Türkiye’de akıllı telefon kullanıcıları güne 78 kez, yani her 13 dakikada bir telefonlarının ekranlarına bakmaktan kendilerini alamıyorlar. Bundan birkaç önce yani 2015 yılında günde 70 kez olan bu sayının yükselişine ek olarak, akıllı telefonlarımıza erişimimiz yüzde 92’ye yükselmiş durumda.

Kullanıcıların yüzde 66’sı telefonlarını gerektiğinden hatta haddinden fazla kullandığının farkında. Bağımlılık derecesine ulaşılan bu kullanımda telefonlarımızla yatıp onlarla birlikte kalkıyoruz. Tüketiciler telefon kullanırken sahip oldukları faydaların farkında ve bu nedenle telefonu kişisel istek ve arzuları için kullanmak istiyor.

Peki bu bağımlılığın telefon satışlarının ne gibi bir etkisi var? Peki ya telefonumuza bu kadar sık bakmamıza en fazla ne sebep oluyor?

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı