Müzikseverler için Kulaklık Önerileri!

Teknolojinin ilerlemesiyle müziğe erişimimiz daha kolay hale geldi ve yanımızdan ayırmadığımız akıllı telefonlarımız bizim aslında birer müzik çalarımız haline geldi. Hal böyle olunca yanımızdan düşürmediğimiz aksesuarlar arasında kulaklıklarımız da girdi.

Farklı koşullara farklı kulaklık deneyimleri!

Bazen yolda, bazen sporda, bazen işte, bazen okulda… Müzik dinlediğimiz yerler değiştikçe kulaklıların nitelikleri de önem taşımaya başladı. Örneğin sporda kablosuz kulaklıklar bize kolaylık sağlarken; uzun gezilerde batarya ömrü uzun olanlar tercihimiz olabilir.

İşte size farklı amaçlar için kullanılan farklı kulaklık önerileri…

Spor yapanlar için:

Spor artık pek çoğumuz için bir yaşam biçimi… Aynı şekilde pek çoğumuz da spor yaparken müzikten vazgeçemiyoruz. Sennheiser CX Sport Kablosuz Kulak İçi Kulaklık bu durumlar için kullanışlı olabilir.

Kulaklık, kablosuz olması ve kulak içerisine oturmasıyla rahat bir hareket alanı yaratıyor. Oldukça hafif bir tasarımı var. Sporda zaman zaman yağmura maruz kalmak ve hatta terlemek kulaklıklarımız için problem yaratabiliyor. Bu kulaklık bu gibi durumlar için de yani terleme ve ıslanmaya karşı da dayanıklı bir yapıda.

Kulaklıkta, son teknoloji bluetooth bağlantısı da bulunuyor. Ayrca, ses kalitesini de bazı özel fonksiyonlar ile birleştiriyor.

Yaklaşık 1.5 saatte şarj oluyor ve 6 saate kadar da şarjı dayanıyor. Bu kulaklığın çok sık spor yapanlar için ve onları yarı yolda bırakmamak için aynı zamanda hızlı şarj özelliği de bulunuyor. Bu sayede 10 dakikalık şarj ile yaklaşık 1 saat kullanabiliyorsunuz.

Merak edenler için şu bilgiyi de hemen paylaşalım Sennheiser CX Sport Kablosuz Kulak İçi Kulaklık adlı bu kulaklık şu anda pek çok yerde yaklaşık olarak 849 TL’ye satılıyor.

Şık ve kullanışlı olmasını isteyenler için:

Giyilebilir ses teknolojileri ürünlerinden olan kulaklıklarda bazılarımız şıklığa da önem veriyor. Hatta kulaklıklarını bir aksesuar olarak görüp, kıyafetleriyle uyum içinde kullananlar da yok değil. Dolayısıyla şık ve aynı zamanda da kullanışlı kulaklık arayanlar için Sennheiser Momentum True Wireless bir öneri olabilir.

Kulaklık, sıfır kablo ve de yüksek kalitede ses ile ön plana çıkıyor. Farklı bir müzik deneyimi yaşatabilecek akustik bir yeteneğe de sahip. Kulaklıkta şıklık arayanların seveceği şey ise incelikle işlenmiş olan zarif metal detaylarla sahip olması. Tasarımında altın kaplı şarj pinleriyle şıklık sevenler için dikkat çekici olabilir.

Kulaklıkta güvenli şarj için geçmeli mıknatıslar da bulunuyor. Ve yine şıklık arayanlar için kumaş kaplı şık bir taşıma kutusu da bulunuyor. Bu taşıma kutusu aynı zamanda şarj özellikli. Bu sayede kullanıcılara ek olarak 8 saatlik bir şarj kullanım avantajı da yaratıyor. Kulaklık ayrıca, tek şarjla da yaklaşık olarak 4 saat kullanılabiliyor.

Bu arada spor severlere not olarak belirtelim; kulaktan düşmeyen tasarımıyla yine spor yaparken bir alternatif olabilir. Çünkü bu kulaktan düşmeyen yapısı ile konfor ve rahatlık sağlayabilir.

Merak edenler için şu bilgiyi de hemen paylaşalım Sennheiser Momentum True Wireless adlı bu kulaklık şu anda pek çok yerde yaklaşık olarak 1.999 TL’ye satılıyor.

Bol bol seyahat edenler için:

Seyahat ederken en iyi arkadaşımız kuşkusuz ki müzik… Ancak seyahat sırasında iyi müzik deneyimi yaşayabilmek adına bazı özelliklerin bulunması önemli. Bunlar arasında hafiflik, uzun ömürlü şarj, elimiz kolumuz doluyken kullanım  kolaylığı sağlaması gibi pek çok özellik sayılabilir. Bu noktada Sennheiser PXC 550 Wireless bir öneri olabilir. Çünkü seyahat sırasında kaliteli müzik deneyimini engelleyen unsurların başında dış ortamdaki gürültü oluyor. Bu soruna sözkonusu kulaklık enteresan bir çözüm bulmuş. Etraftaki gürültü arttıkça, kulaklıkta bulunan gürültü engelleme özelliği güçleniyor ve sizin konforlu bir dinleme tecrübesi yaşamanızı sağlıyor.

Kulaklık seyahat severlerin en önemli ihtiyaçlarından biri olan şarj sorununa da bir çözüm bulmuş sayılabilir. Çünkü tek şarj ile yaklaşık 30 saat kullanabiliyorsunuz.

Az önce de belirttiğimiz gibi seyahatler sırasında çoğunlukla elimiz kolumuz çanta ve bavullarla doludur ya da toplu taşımadaysak bir elimizle tutunurken diğer elimizle müziği yönetmeye çalışırız. Hal böyle olunca da seyahat edenler için hem hafiflik hem de tek elle bile kolay kullanım oldukça önemli bir hale gelir. Sözkonusu kulaklık en hafif kulaklıklardan biri olarak biliniyor. Aynı zamanda da dokunmatik kapsül bir tasarımı bulunuyor. Bu sayede hem müzik hem de çağrıları tek bir parmakla kontrol etmenizi sağlıyor.

Merak edenler için şu bilgiyi de hemen paylaşalım Sennheiser PXC 550 Wireless adlı bu kulaklık şu anda pek çok yerde yaklaşık olarak 2.099 TL’ye satılıyor.

Kalabalık ve gürültülü ortamlarda bulunanlar için:

Hepimiz günlük hayatımızda metro, otobüs, tren ve hatta uçak seyahatleri yapıyoruz. BU tür seyahatlerde yoğun kalabalıklara karışıyor ve bu kalabalığın yarattığı gürültü ile kaliteli bir müzik deneyimi yaşayamıyoruz. Sennheiser CXC 700 bunun için bir alternatif olabilir.

Kulaklık, dijital aktif gürültü engelleme teknolojisine sahip. Bulunduğunuz ortama göre de optimum olarak gürültü engellemeyi sağlayabilmek adına üç farklı modu bulunuyor. Sözkonusu modlardan bir tanesi, kısa mesafeli metro, otomobil, tren, otobüs gibi kısa mesafeli yolculuklar için düşünülmüş, Diğer bir modlar ise daha uzun süreli yolculuklar örneğin, uçak yolculukları için ve hatta klimalı odalar için, hareket halindeyken kullanım için, kalabalık ve de gürültülü ortamlardaki kullanımlar için gibi farklı özellikle ile ayrılıyor.

Kulaklık bir adet alkalin AAA pil ile çalışıyor. Bu pil ile de yaklaşık 16 saat aralıksız olarak kullanabiliyorsunuz.

Merak edenler için şu bilgiyi de hemen paylaşalım Sennheiser CXC 700 adlı bu kulaklık şu anda pek çok yerde yaklaşık olarak 1.539 TL’ye satılıyor.

Yüksek ses performansı isteyenler için:

Bazı müzikseverle müziğin her ritmini yaşamak için yüksek sesle müzik dinlemeyi tercih ederler. Bu gibi durumlar için de KEF LSX kablosuz hoparlör bir alternatit olabilir. Bu hoparlör hem dekoratif görünüme sahip hem de yüksek ses performansı bulunuyor. Ses kalitesi olarak oldukça net ve gerçeğe en yakın olacak şekilde geniş ses sahnesi bulunuyor.

Sözkonusu hoparlör , İskandinav kumaşından üretilmiş; 5 renk seçeneği bulunuyor. İki hoparlörü bağlamak için ise herhangi bir bir kabloya ya da harici bir amplifikatöre ihtiyaç duymuyor. Bu sayede de hoparlör ses kalitesinden ödün vermeden, istenilen yere konumlandırılabiliyor.

Merak edenler için şu bilgiyi de hemen paylaşalım KEF LSX adlı bu kablosuz hoparlör şu anda pek çok yerde yaklaşık olarak 9.958 TL’ye satılıyor.

Peki müziği hereye taşımayı sevenler, farklı yerlerde müzik dinlemek isteyenler ne yapmalı? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Tuğba Tekyıldız

Tuğba Tekyıldız

Dijital ve teknoloji ile ilgilenen herkesi Moblobi.com'a bekliyoruz... Moblobi: https://moblobi.com/author/tugba-tekyildiz/ E-posta: onur.aydin@moblobi.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı