Mobil İnternet Fiyatları Ne Durumda? - Moblobi.com
Mobil

Mobil İnternet Fiyatları Ne Durumda?


İnternetkullanımı tüm dünyada hızla artıyor. Kullanıcılar ise internete genellikle mobil cihazlarından erişmeyi tercih ediyor. Geçtiğimiz günlerde ülkelerin mobil internet fiyatları açıklandı. Peki sizce bizim ülkemizde ne kadar olduğu tespit edildi ve listede ne durumda? İşte detaylar…

Teknoloji çağı ile birlikte hem internete olan bağımız hem de ona olan ihtiyacımız her geçen gün artıyor. Yapılan araştırmalar şu an ülkemizde yaklaşık 54 milyon internet kullanıcısı ve yaklaşık 59 milyon aktif mobil cihaz kullanıcısı olduğunu gösteriyor. Günde ise yaklaşık 7 saatimizi internette geçiriyoruz. Araştırmalar aynı zamanda internete daha çok mobil cihazlardan bağlandığımızı da ortaya koyuyor. İnternete bağlı olduğumuz zamanlarda ise mobilcihazlarımızdan mesajlaşmayı, video izlemeyi, harita servislerini ve bankacılık uygulamalarını kullanmayı seviyoruz. Hal böyle olunca biz bu kadar mobilken ve bu kadar internete bağlıyken; mobil cihazlarımızdan internet tüketimimiz ve ödediğimiz faturalar da gün geçtikçe artıyor.

Dünyada mobil internet fiyatları ne durumda?

Medya takip ajansı PRNet, mobil internet fiyatları na yönelik olarak yapılmış araştırmayı inceleyerek, ilgi çekici verileri paylaştı. 2019 yılı verilerini kapsayan bu araştırma, ortalama ücretleri baz aldı ve buna göre de ülke bazında mobil internet fiyatları nın ne kadar olduğu belli oldu.

En pahalı mobil internet nerede?

En pahalı mobil internete sahip olan ülke Zimbabve. Burada 1GB mobil internete yaklaşık olarak 75,20 dolar ödeniyor. Bu rakamı duyunca eminiz pek çok kişi Zimbabve’nin açık ara lider olduğunun farkına varmıştır. En pahalı mobil internet kullanan ülke Zimbabve kadar olmasa da ikinci sırayı alan ülke de yine oldukça yüksek mobil internet ücretine sahip. Komşumuz Yunanistan’da 1GB mobil internet  ücreti yaklaşık olarak 32,71 dolar.

En ucuz mobil internet nerede?

Pek çok kişi peki Türkiye ne durumda diye düşünüyordur. Türkiye^nin listedeki durumunu paylaşmadan önce en ucuz mobil internetin nerede olduğu bilgisini de hemen paylaşalım. Listenin en sonunda yer alan ve en ucuz mobil internet ücretine sahip olan ülke Hindistan. Hindistan’da 1GB mobil internet için yaklaşık olarak 0.26 dolar ödeniyor. İkinci en ucuz ülke ise Sudan. Sundan’ın 1GB mobil internet için ödediği ücret ise 0.68 dolar.

Peki Türkiye’de mobil internet için ne kadar ödüyoruz? Yanıtı haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı