iPhone Telefonunuzdaki Gizli Kalmış Özellikler! - Moblobi.com
Mobil

iPhone Telefonunuzdaki Gizli Kalmış Özellikler!


iPhone kullanıcıları telefonlarını her ne kadar çok sevseler de bazı özelliklerinden oldukça şikayetçiydiler. Apple, bu yıl içinde çıkan modelleri ve iOS 13.2 güncellemesi ile birlikte birçok yeniliği de kullanıcılarına sundu. Hatta iPhone kullanıcılarının şikayetlerine sebep olan sorunları çözmek için ilave özellikler de ekledi. Ancak iOS 13.2 gelen ve iPhone kullanıcılarını mutlu eden bu özelliklerden bazıları henüz kullanıcıları tarafından keşfedilememiş durumda. Peki iPhone kullanıcılarını sevindiren bu gizli kalmış yeni özellikler hangileri? İşte detaylar…

  • Optimize Edilmiş Pil Şarjı Özelliği

Hemen hemen birçok insan telefonunu ya da tabletini uyumadan önce şarja takıp bütün gece şarjda bırakıyor. Ancak bu oldukça yanlış bir davranış. Çünkü şarjdurumu yüzde 100 olan bir cihazın, halen şarjda kalıyor olması hem bataryası hem de pilömrü açısından oldukça riskli.

iOS 13.2 ile gelen Optimize Edilmiş Pil Şarjı özelliği ile telefonunuz şarjda kalsa bile, gece boyunca maksimum yüzde 80 oluyor. Kalan yüzde 20’lik kısım da; uyanmak için kurduğunuz alarmdan hemen önce şarj ediliyor. Böylelikle telefonunuz bütün gece şarj edilmemiş oluyor. Bu sayede de pilömrü arttırılmış oluyor.

Eğer Optimize Edilmiş Pil Şarjı özelliğini kullanmak isterseniz, şu adımları takip edebilirsiniz: Öncelikle Ayarlar bölümüne girin. Ardından Pilsekmesini tıklayın ve buradan da Pil Sağlığı bölümüne girerek özelliği aktif edebilirsiniz.

Peki hangi özellik ile belgelerinizi telefonunuzda saklamak için tarayabilirsiniz? iMessage sohbetleriniz içerisinden arama yapmanızı sağlayan yeni özellik hangisi? Fotoğraflarınız çekildiği yerde otomatik olarak konum ekleyen özellik ne? Ses seviyesi göstergesini nasıl yenileyebilirsiniz? Aynı telefondan farklı hatlarınız için iMessage ve FaceTime kullanmanızı sağlayan özellik hangisi? iPhone ya da iPad’inize nasıl mouse ekleyebilirsiniz? Safari’de hangi özellik sayesinde dosya indirebilirsiniz? Web sitesinin tamamının ekran görüntüsünü tek seferde hangi özellik sayesinde alabilirsiniz? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12345Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı