Google Trips'e Neler Oldu? - Moblobi.com
Mobil

Google Trips’e Neler Oldu?


Google’ın seyahat etmeyi sevenler için geliştirdiği uygulaması Google Trips yakın bir zaman önce kapandı. Peki kaydedilmiş notlar rotalara ne olacak? Ya da bu uygulama ile ulaşabilen hizmetleri Google bize artık nereden sunacak? Google seyahat severler için neler planlıyor? İşte detaylar…

Google Trips ‘e neler oldu? Google seyahat severler için ne planlıyor?

Google Trips Google tarafından seyahat etmeyi seven gezginler için geliştirilmiş bir uygulama. Bir ülkeye gitmek istiyorsunuz ama orada ne yenir içilir tarihi mekanlar nerededir bu gibi konuları bilmiyorsunuz. Google Trips uygulaması ile gitmek istediğiniz yer hakkında bilgiye ulaşabiliyorsunuz. İstediğiniz şehri seçtikten sonra uygulama size yol gösteriyor.

Diğer uygulamalardan onu farklı kılan özelliği ise çevrimdışıyken de çalışabiliyor olması. Belki anlık hareketlere ulaşamıyorsunuz ama önceden gitmek istediğiniz rotayı indirebiliyorsunuz.

Üstelik uygulamayı Google Play Store veya App store dan ücretsiz bir şekilde edinebiliyorduk yakın bir zamana kadar. Yakın bir zamana kadar diyoruz çünkü Google 5 Ağustos’ta, Google Trips’i kapattı.

2016’dan bu yana seyahatetmeyi seven kullanıcıların aklındaki soru işaretlerini gideren Google’ın seyahatuygulaması Google Trips artık hizmet vermeyecek. Google gezileri rotaları ve çok daha fazlasını tek bir yer de kullanabilelim diye çalışmalar sürdürüyor. Hatta konuşulanlara göre bunlar Google Maps uygulamasına da aktarılabilir.

Google’ın seyahatseveler için hazırladığı http://google.com/travel adresine gittiğimiz de tatil için gerekli olan tüm bilgilere aslında ulaşabiliyoruz. Hatta sadece lokasyonları değil, en uygun uçak biletini bile görebiliyorsunuz. Söylentilerden biri de Google Trips’in özelliklerinin buraya aktarılacağı yönünde. Kısacası Google Trips kapanıyor ama özellikleri yine Google’ın bünyesindeki başka bir sisteme aktarılmış olacak.

Peki Google Trips kullanıcıları rezervasyonlarını, planlarını ve bu güne kadarki kayıtlarını görebilecekler mi? Bundan sonraki dönemde Google seyahat severler için neler yapmayı planlıyor? Detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı