Google Pixel Telefonlar Daha Ciddiye Alınacak! - Moblobi.com
Mobil

Google Pixel Telefonlar Daha Ciddiye Alınacak!


Çoğumuzun elinde Samsungve iPhonetelefonlar olduğu bir gerçek. Ancak hemen söylemekte fayda var. Dünya devi olan Google ’ın Google Pixel telefonlarını daha ciddiye alma zamanı geldi. Neden mi? İşte detaylar…

Google Pixel 3a nedir?

Google yeni telefon serisi Google Pixel 3a serisi ile bazı verileri açıkladı. Buna göre telefon, gelişmiş kameralara, güvenilir performansa, uzun pil ömrüne ve akıllı yazılıma sahip. Google’ın telefonla ilgili en ön plana çıkardığı özelliklerin başında ise kullanıcıların tüm bu özelliklere 400 dolara sahip olabiliyor olması geliyor. Göreceli olarak daha düşük bir fiyatla satılan telefon bu avantajı sayesinde Google, Pixel satışlarının, bir yıl önceki satışlardan iki kat daha fazla olduğunu söylüyor.

Google Pixel 3a, daha düşük çözünürlüklü bir OLED ekrana ve 3’ten daha yavaş işlemciye ve su geçirmez özelliğe sahip. İkinci bir ön kamera eksik. Ancak, daha hızlı ve daha az keskin bir LCD panele sahip olan iPhoneXR,  ile karşılaştırıldığında; XR ikinci arka kamerada yenik düşüyor denilebilir. Üstelik iPhoneXR’ın 750 dolar’lık fiyatı takaslarını zorlaştırıyor.

Google, elbette düşük fiyatlar için kaliteli orta kademe telefonlar sunan ilk firma değil. Daha yavaş bir işlemci ve Pixel Visual Core yazılımını bulundurmayarak daha az gelişmiş donanımlar oluşturdu. Şirket yazılımını Google Pixel 3a ‘nın kullanıcı arayüzü ve kamera uygulamasını Pixel 3 kadar hızlı hissetmesini sağlayacak şekilde optimize etti. Diğer telefon üreticileri benzer teknikleri uyguladı, ancak Google bu alanda üstünlüğünü kanıtlamış oldu.

Duplex ve Call Screening gibi Asistanlık özelliklerine veya Pixel 3’ün kamerasının tek bir objektifle ne yakalayabileceğine bakarak bir değerlendirme de yapabilirsiniz. Google’ın Haritalar’da hızlı bir asistan özelliği ve artırılmış gerçeklik (AR) gibi en iddialı özelliklerinden bazıları da Piksel’de sunuluyor.

Peki Google Pixel 3a serisi ile neleri kanıtladı? Rakiplerine hangi anlamda mesajlar vermiş oldu? Detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı