Görüntülü Konuşma Yaparken Gece Modu Kullanabilirsiniz! - Moblobi.com
Mobil

Görüntülü Konuşma Yaparken Gece Modu Kullanabilirsiniz!


Google pek çok alanda kullanıcılarından gelen talep ve önerileri de değerlendirerek uygulamalarına yenilikler getirmeyi sürdürüyor. Bunlardan belki de en çok talep edilenler arasında gece modu yani karanlık mod özelliği de geliyor. Çünkü şu sıralar pek çok sosyal medya platformu ve uygulama çıkardıkları gece modu özellikleri ile sıklıkla gündeme geliyor. Özellikle fotoğraf ve videolarda az ışıklı ortamlarda yaşanan karanlık problemi kullanıcılar tarafından iletilmiş ve Google da buna yönelik olan Google Duo uygulamasında bir yeniliğe gitmiş görünüyor. İşte görüntülü konuşmalarınızda netlik sağlayacak yenilik ile ilgili detaylar…

Google Duo uygulaması ne işe yarar?

Google Duo, adı üzerinde Google tarafından geliştirilmiş bir uygulama. Özelliği ise görüntülü arama yapabileceğimiz bir uygulama olması. Sade ve basit bir arayüze sahip olan Duo, çok farklı yeteneklere ya da özelliklere sahip değil. Tek ve en önemli özelliği sadece görüntülü arama yapılabiliyor olması. Pek çok rakibi olan Google Duo, yine de Android cihazların vazgeçilmezi haline gelmiş durumda. Google, uygulaması Duo’yu geliştirmek için çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Bildiğiniz üzere bundan bir süre önce Google, Pixel 3 cihazlarını tanıtmıştı. Hatta bu cihazları ile birlikte gece modu özelliğini de kullanıcılarına sunmuştu. Şimdi ise gece modunu daha da ileri taşıyarak görüntülü konuşma yaparken hizmete sunuyor. Yani hepimizin anlayacağı üzere Google Duo uygulamasına gece modunu ekliyor.

Gece modu özelliği görüntülü konuşmalarda nasıl kullanılacak?

Yazılım denince akla gelen en büyük şirketlerden biri olan Google, bu güç elindeyken elbette ki kullanıcılarını memnun etmek için sürekli olarak çalışmalar yapıyor. Son dönemde ise kullanıcılarının gecefotoğraf çekilirken sıkça yaşadığı karanlıkproblemine çözüm üretmek için Google Night Sight özelliği getirmişti. Tabii ki Google’ın ardından Samsung ve Huwai gibi firmalar da bu konu hakkında çözümler üretmeye hızlıca başladı hatta çoktan piyasaya sundular bile.

Google, son olarak ise gece modu özelliğini görüntülü konuşma imkanı sunan Duo uygulamasına da taşıdığını dile getirdi. Gecefotoğraf çekilirken mutlaka karanlıkproblem yaşamışsınızdır. Işık olmadığı zaman fotoğraflar kalitesiz ve karanlıkçıkar. Bu sorun elbetteki ışığın yeterli olmadığı videolar için de geçerli.

Google, görüntülü konuşma yaparken yaşanan bu karanlıkproblemini Duo uygulamasının içerisine gece modu özelliğini getirerek çözdü.

Peki Google Duo uygulamasına bu yeniliği neden getirdi? Google’ın yaptığı bu yeniliklerin arkasında ne yatıyor? Uygulamaya gelen bu özelliğin gerçek sebebi ne? Detaylar habeirn devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı