Google Asistan, Whatsapp Mesajlarınızı Okuyacak!

Son dönemlerin popüler hizmetlerinden olan Google Asistan, sıkça kullanılan sesli asistan uygulamaları arasında yer alıyor. Severek kullanılan hizmet, şimdi de yeni bir özelliği kullanılabilir hale getirmeye hazırlanıyor. Bu özellikle birlikte artık Google Asistan, Whatsapp gibi pek çok üçüncü taraf uygulamalardan gelen mesajları okuyabilecek. İşte detaylar…

Google Asistan ’ın eksik olan ve yeni gelen özelliği nedir?

Mobil cihazlarımızda en fazla kullandığımız hizmetler arasında sesli asistan uygulamaları da yer alıyor. Artık birçok işimizi hallederken sesli asistanlardan yardım alıyoruz. Özellikle de Apple’ın sesli asistan sistemi Siri yaygın şekilde kullanılıyor. Ancak 2016’da kullanılmaya başlanan Google Asistan, rakiplerinden daha popüler olmuş durumda.

Milyonlarca insanın kullandığı Google Asistan uygulaması kullanıcılarına birçok hizmet sunuyor. Asistan uygulamasına farklı alanlardan soru sorulabiliyor, yol tarifi ve hava durum bilgisi alınabiliyor. Bunun dışında hatırlatıcı eklenebiliyor, hatta farklı uygulamalar sadece sesli komutlarınızla çalıştırılabiliyor.

Birçok işi halledebilmesine rağmen Google Asistan‘ın sık sık gündeme getirilen bir eksiği vardı. Google Asistan telefonun yalnıza standart sms uygulamasından gelen mesajları ve Hangouts’tan gelen mesajları okuyabiliyordu. Yani Whatsapp gibi üçüncü taraf uygulamalardan gelen mesajları okuyamıyordu. Ancak yeni gelişmeyle birlikte artık birçok uygulamanın kullanımında asistan uygulamasından yararlanılabilecek.

Google Asistan’a Whatsapp mesajlarını nasıl okutabilirsiniz?

Google Asistan’ın yeni özelliğini kullanmak oldukça kolay. Ancak bunun için ilk olarak sesli asistanın uygulamalardan gelen bildirimlere erişim izninin verilmesi gerekiyor.

Whatsapp ve benzeri uygulamalardan mesaj geldiğinde Google Asistan bildirimi ekranda gösterecek. Mesajları dinleyebilmeniz için asistana, ‘Mesajlarımı oku’ sesli komutunda bulunmanız gerekiyor. Daha sonra asistan, ilk olarak mesajı gönderen kişinin adını ardından mesajın içeriğini okuyacak. Mesajın içeriğinde fotoğraf, video veya sesli dosya varsa Google Asistan, ‘Mesaj ek dosya’ içeriyor uyarısında bulunacak.

Ayrıca kullanıcılar için bu mesajlara yanıt verebilme özelliği de olacak. Kullanıcılar sesli bir şekilde cevap verecek Google Asistan ise bunları karşı tarafa gönderecek.

Peki bu yeni özellik çok kullandığınız hangi uygulamalar için artık kullanılabiliyor olacak? Uygulama kimler tarafından kullanılabilir? Detaylar haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Pelda Nasıroğlu

Pelda Nasıroğlu

Ben Pelda. İstanbul Üniversitesi İktisat bölümü 3.sınıf öğrencisiyim. Moblobi'de metin yazarlığı yapıyorum. Teknoloji ve dijital odaklı yazılarıma Moblobi.com'daki köşemden ulaşabilirsiniz. Moblobi: https://moblobi.com/author/pelda-nasiroglu/ E-posta: peldanasiroglu@hotmail.com


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı