Kendinizi Bambaşka Görmenizi Sağlayan Uygulama!

Geçtiğimiz aylarda Instagram ve Twitter sayesinde bir uygulama daha popüler olmuştu. Bu defa da hepbirlikte yaşlı hallerimizi merak ettik ve bir yaşlandırma uygulamasını en çok konuşulan uygulamalardan biri yaptık. Hatta birçok ünlünün de bu uygulamayı denemesi ve sosyal medya hesaplarından yaşlı hallerini paylaşmasının ardından yaşlandırma uygulaması popülerliğine popülerlik katmıştı. Peki hala denemeyenler için FaceApp nedir, ne işe yarar ve nasıl kullanılır? İşte detaylar…

Kendinizi bambaşka hallerde görmenizi sağlayan uygulama FaceApp nedir, nasıl kullanılır?

Özellikle yaz aylarına damgasını vuran yaşlandırma uygulamasının adı FaceApp. Özellikle ünlüler dünyasında ve ardından da onların paylaşımları sayesinde dünyada hızlıca yayılmış hatta uygulamada kendini yaşlandırmayan ünlü kalmamıştı. Bu uygulama ile kullanıcılar yüzlerini yaşlandırıp, kendilerinin 30 yıl sonraki hallerini görmüş oluyorlar. Ancak şunu da hemen belirtelim uygulamanın yaptığı tek şey bu değil; görünüşünüze pek çok değişiklik yapıp sizin başka bir insan gibi görünmenizi de sağlıyor.

Bundan önce de Snapchat uygulamasında kullanıcılar kendilerinin karşı cinsteki görüntülerini görebiliyor yani erkek ve kadın olarak farklı cinsiyetlere görüntülerini sokabiliyorlardı. Bu da sözkonusu dönemde oldukça popüler olmuş ve kullanıcılar kendi görüntülerinin karşı cinsteki versiyonlarını sosyal medyadan çılgınca paylaşmaya başlamışlardı. Bu yaşlandırma uygulaması da benzer bir etki yarattı. Bu defa cinsiyet değişikliği değil kuşak değişikliği ile görüntülerimizi yaşlandırarak paylaşmaya başladık.

Uygulamanın kullanımı da oldukça basit. Hem Android hem de iOS işletim sistemli telefonlara yüklenerek kullanılabiliyor. FaceApp aslında sadece sizi yaşlandıran bir uygulama değil. Tipinizde de pek çok değişiklik yapıp kendinizi bambaşka bir insana da dönüştürmenizi mümkün kılan farklı özellikleri de var.

Peki uygulama nasıl kullanılıyor, neler yapılabiliyor? Uygulama ile ilgili endişe yaratan durum ne? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN

1 2Sonraki sayfa
Etiketler

Kübra Çetingül

Kübra Çetingül

Gazeteci olmak için yanıp tutuşan, gezmeyi öğrenmeyi fazla seven, meraklılığı konusunda çok kez başı belaya giren ama bir o kadarda bunun ekmeğini yiyen, gelecek hedeflerinde de hayallerinin peşinden giden doğruyu söylemek gerekir ise fazla hiperaktif bir o kadar tatsız biri aa bu arada adımı söylemeyi unutmuş olabilirim merhaba ben Kübra! Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın! Moblobi: https://moblobi.com/author/kubra-cetingul/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı