En Fazla Memnun Olunan Akıllı Telefonlar!

Çoğunlukla bir telefon alırken hepimiz aklımızdan şunu geçirmiş veya Google’ın arama çubuğuna en az bir kez yazmışızdır değil mi? İşte o meşhur soru: En fazla memnun olunan akıllı telefon lar acaba hangileri?

Doların da geçtiğimiz aylarda artmasıyla birlikte cep telefonlarına verdiğimiz paralar da çokça arttı. Hele hele Türkiye’de telefon değiştirme sıklığı diğer ülkelerden çok daha fazlayken…

Peki kullanıcılar tarafında en fazla memnun olunan akıllı telefonlar ve en çok şikayet edilen akıllı telefonlar hangileri acaba? Aslında bunu ölçmek oldukça zor. Çünkü kullanıcıların görüşleri bazen tarafsız bazen de yanlı olabiliyor. Keşke gerçek tarafsız kullanıcılar tarafından oylanan Türkiye’ye özel de bir index olsa diye de çoğunlukla içimizden geçirmiyor değiliz.

ABD’de her sektörden kullanıcılarının memnuniyetini ölçen ACSI isimli bir endeks var. 2018 yılında da cep telefonları için aşağıdaki memnuniyet endeksini açıklamışlar. Tabi tablonun biraz eski olduğunu söylemekte fayda var. (22 mayıs 2018 de yayınlanmış) Çünkü örneğin iphone X gibi modelleri kullananların görüşleri 2019 yılında açıklanacak. Tablonun ilk 2 sırasına bakıldığında iPhone 7 Plus %85 memnuniyet oranı ile ilk sırada yer alıyor. Samsung Galaxy S8+ ise %84 ile 2.sırada. Tam listede çok farklı telefon modelleri ise aldıkları oranlar ile şaşırtıyor.

İşte yapılan araştırmaya göre en fazla memnun olunan akıllı telefonlar listesi…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN:

1 2Sonraki sayfa
Etiketler
Burcu Aydın

Burcu Aydın

Dijital ve teknoloji ile ilgilenen herkesi Moblobi.com'a bekliyoruz... Moblobi: https://moblobi.com/author/burcu-aydin/


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı