Bilgisayarınızdan Instagram’a Gönderi Nasıl Yapılır?

Instagram hesabınızı yalnızca telefonda değil, bilgisayar üzerinden de oldukça rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Anasayfanızdaki akışı ve takip ettiğiniz kişilerin hikayelerini de izleyebilirsiniz. Keşfet kısmındaki içerikleri kontrol edebilir, arama seçeneğinden arama yapabilirsiniz , kişileri takip edebilir ve profiller üzerinde gezebilirsiniz. Bu gibi avantajların yanında bir kötü taraf olarak bilgisayar üzerinden Instagram gönderisini kolayca yapamazsınız. Instagram ilk olarak tamamen mobil bir uygulama olarak karşımıza çıktı ve ilk çıktığı günden beri mobil cihazlar için en çok indirilen uygulamaları arasında yer alıyor. Instagram uygulaması her ne kadar mobil cihazlarda daha çok rahat bir kullanım sunsa da, bilgisayar kullanıcılarının bir çok özellikten mahrum kalarak bilgisayarlarından gönderi oluşturabilmelerinin pek çok yolu mevcut yani bunu sağlayan kullanabileceğiniz çeşitli araçlar var. Gelin, bilgisayarınızdan Instagram’a gönderi nasıl yapılır anlatalım.

Masaüstü Tarayıcısı Kullanarak Yükleme

Masaüstü tarayıcısı Instagram’a fotoğraf yüklemenin ve gönderi yapmanın en kolay yollarından biri. Tarayıcınızı bir mobil cihaz kullandığınızı düşündürerek bunu yapabilirsiniz. Kullanmış olduğunuz tarayıcının araç kısmında ayarlar yaparak bir bilgisayar tarayıcısı değil mobil cihaz veya tablet modlarıyla değiştirebilirsiniz.

Google Chrome

Bilgisayardan Instagram’a fotoğraf yükleme işlemini gerçekleştirmek için Google Chrome tarayıcısından yararlanabilirsiniz. İlk olarak Instagram‘ın kendi internet sitesine giriş yapın ve ardından sayfa değişikliği için fare üzerinden sağ tık yaparak “incele” seçeneğine tıklayın. Ekranda beliren denetleyici aracında yer alan Inspector Tool’un sol kısmında bulunan soldan ikinci simgesi sayfayı mobil görmenizde yardımcı olur. Yaptığınızda ve mobil görünüm gelmediyse sayfa yenilemenizin ardından düzelecektir.

Safari

Mac kullanıcıları için de bu durum mümkün. Safari> Tercihler> Gelişmiş kısmına giriş yapın. Gelişmiş sekmesindeki seçeneklerin altında, menü çubuğunda Geliştirmeyi Göster menüsünü işaretli bir kutu bulacaksınız. Bu adımların ardından Geliştir> Kullanıcı Aracısı seçeneğine tıklayın ve ardından iOS sürümleri arasından bir tanesini seçin, seçmiş olduğunuz sürümler sayesinde safari tarayıcınızı mobil bir görüntüye kavuşturabilirsiniz ve tıpkı bir akıllı telefon kullanır gibi dolaşabilir, paylaşım yapabilirsiniz.

Mobil cihazlardaki gibi gönderi paylaşabilmek için bilgisayarlar için tasarlanmış aracı programlar mevcut, ancak üçüncü parti bir uygulama istemiyorsanız tarayıcınız üzerinde bu şekilde değişiklikler yapabilir ve kullanabilirsiniz.

Bilgisayarınızdan Instagram’a gönderi nasıl yapılır yukarıda anlattık.

Siz de sosyal medyayı en iyi ve hızlı şekilde kullanabileceğiniz cep telefonlarını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Etiketler
Teknosa Sponsorlu İçerik

Teknosa Sponsorlu İçerik

Türkiye'nin teknoloji lideri Teknosa'nın Moblobi.com'daki köşesini takipte kalın. Teknoloji hızla değişirken; son gelişmelerden geri kalmayın....


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı