Başarılı Fotoğraf Çekebileceğiniz Akıllı Telefonlar

Son yıllarda sosyal medyada paylaşım yapmak, hayatımızdan kesitler paylaşmak hepimizin bir parçası haline gelmiş durumda. En iyi fotoğraf çeken akıllı telefonlar, her birimiz için olmazsa olmaz diyebiliriz. Hal böyle olunca yanımızdan asla ayıramadığımız telefonlarımızın da kaliteli fotoğraf çekmesi bizler için en ayırt edici özellik haline geldi.

Eskiye nazaran artık akıllı telefonlar, yüksek hafıza ve yüksek çözünürlükte kameralar vaat ediyor. Anılarımızı her zaman yanımızda taşımak, gözümüzün gördüğünü kameranın da görmesini istemek en doğal hakkımız.

Sizlere gökyüzünü, sahili, ağaçları, yolları, en yakın arkadaşınızı hatta sizin anısı olan bir sokağı yüksek kalitede, geniş çözünürlükte çekebileceğiniz 10 telefonu tanıtacağız.

Başarılı Fotoğraf Çekebileceğiniz Akıllı Telefonlar

1. Huawei P40 Pro

Cihazın arkasında 50 megapiksellik ana kamera, 12 megapiksellik periskop kamera ve 40 megapiksellik ultra geniş açılı kamera bulunmakta. Bunlara ek olarak derinlik algılama sensörü de cihazın ayırt edici özelliklerinden biri.

Huawei P40 Pro’nun hem ön kamerası hem de arka kamerası ile 4K/60 FPS videolar kaydedebilirsiniz. Ana ve periskop kameranın OIS ile güçlendirilmesi sayesinde sarsıntıyı minimum seviyeye indirmekte.

2. Honor 30 Pro Plus

Bu akıllı telefonda, 50 megapiksele sahip geniş açılı ana kamera, 8 megapiksel periskop kamera ve 16 megapiksel ultra geniş açılı kamerayla birlikte 2 megapiksellik derinlik algılama sensörü bulunmakta.

3. Oppo Reno 3 Pro

Net bir çekimden daha fazlası diyerek dikkatleri üzerine toplayan Oppo Reno 3 Pro’nun arkasında 4’lü kamera bulunmakta. 64 megapiksellik ana kamera, 8 megapiksellik ultra geniş açılı sensör, 2 megapiksellik makro ve yine 2 megapiksellik derinlik sensörüyle tüketicilerine harika bir kamera deneyimi sunuyor.

Aynı zamanda 32 megapiksel çözünürlükte ön kameraya da sahip.

4. Xiaomi Mi 10 Pro

Arkada 108 megapiksellik geniş açılı ana kamera, 8 megapiksellik telefoto, 12 megapiksellik portre ve 20 megapiksellik ultra geniş açılı kamerası bulunan Mİ 10 Pro’nun ana ve telefoto kamerası OIS ile güçlendirilmiş.

Ön kamerası 20 megapiksel çözünürlüğündedir. 8K video kayıt özelliğine sahip Mi 10 Pro, kullanıcılarına fotoğrafçıları kıskandıracak kareler çektirebilir.

5. iPhone 11 Pro Max

Apple, her yeni model çıkarttığında şüphesiz en çok konuşulan özelliği kamerası oluyor. Rakipleri gibi iddialı sayılar kullanmayan iPhone 11 Pro Max’in arkasında ana kamera, telefoto ve ultra geniş açılı kamera olmak üzere 12 megapiksel çözünürlüğe sahip 3 kamera bulunmakta.

Aynı şekilde ön tarafta da 12 megapiksellik geniş açılı kamera yer alıyor.

6. Samsung Galaxy Note 10+ 5G

Arkasında 12 megapiksel f/1.5 – 2.4 değişken diyaframa sahip olan geniş açılı ana kamera, 12 megapiksel f/2.1 telefoto ve 16 megapiksel f/2.2 ultra geniş açılı kamerayla birlikte 0.3 megapiksel çözünürlüğünde derinlik algılama sensörü eşlik ediyor. Cihazın ön bölümünde de 10 megapiksel çözünürlükte kamera bulunmakta.

7. Oppo Find X2 Pro

Oppo, son zamanlarda reklam çalışmalarından ötürü çok konuşulan markalardan biri. Find X2 Pro ise gerçekten konuşulması gereken bir model.

32 Megapiksellik ön kamerası ile kullanıcılarına 1080p video deneyimi sunan Oppo Find X2 Pro, arkada 48 megapiksellik geniş açılı ana kamera, 13 megapiksellik periskop kamera ve 48 megapiksellik ultra geniş açılı kameraya sahip.

8. iPhone 11

11 Pro Max’ten farklı olarak 2 kameraya sahip olan iPhone 11, bu modelinde telefoto özelliğini barındırmıyor.

Arka tarafında geniş ve ultra geniş olmak üzere 12 megapiksel çözünürlüğe sahip çift kamera bulunmakta. Ön kamerası da yine aynı şekilde 12 megapiksel çözünürlüğe sahip. Arka kamerası ile 4K/60 FPS, ön kamerasıyla 4K/30 FPS video kayıt yapabilmekte.

9. Samsung Galaxy S20 Ultra

108 megapiksellik ana kameraya, 48 megapiksellik periskop ve telefoto kamera eşlik ediyor. Bunun yanı sıra 12 megapiksellik ultra geniş açılı kamerayla birlikte 0.3 megapiksellik derinlik algılama sensörü de dahil edilmiş.

10. Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 Pro, arkasında 40 megapiksel çözünürlüğe sahip ana kamera, 8 megapiksel telefoto, 40 megapiksel ultra geniş açılı kamera ve 3D derinlik algılama sensörü bulunmakta.

4K/60 FPS video kaydedebilen Mate 30 Pro, 32 megapiksel çözünürlükte bir ön kameraya da sahip.

En son model ve birbirinden farklı özelliklere sahip akıllı telefonları incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Etiketler
Teknosa Sponsorlu İçerik

Teknosa Sponsorlu İçerik

Türkiye'nin teknoloji lideri Teknosa'nın Moblobi.com'daki köşesini takipte kalın. Teknoloji hızla değişirken; son gelişmelerden geri kalmayın....


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı