Arkadaşlık Uygulaması Kullanımı Arttı! - Moblobi.com
Mobil

Arkadaşlık Uygulaması Kullanımı Arttı!


Tinderuygulaması son zamanları en popüler arkadaşlık uygulamalarından biri. En son duyurmuş olduğu veriler ile de kullanıcı sayısını duyanlar oldukça şaşırdı. İşte Tinderve arkadaşlık uygulamasıkullanıcı sayısına ilişkin ilginç detaylar…

Her 10 kişiden 8’i arkadaşlık uygulaması kullanıyor!

Tinderuygulamasının sahibi olan Match Group adlı şirket, son zamanlarda uygulamanın gelirinde oldukça büyük bir büyüme sağladığını paylaşmıştı. Bu yükselmenin şirket gözündeki en büyük etkisi ise Tinderkullanıcı sayısında olan gözle görülebilir artış olduğu söyleniyor. Aslında Tinder’ın sahibi olan bu şirket; Tinderdışında da birçok uygulamaya da sahip. Ancak en büyük yükselemeyi ise Tindersayesinde yakalıyor denilebilir.

2019 yılının ilk çeyreğinde Tinderuygulamasının kullanıcı sayısının tam olarak 4.7 milyon olduğu biliniyor. Aslında geçen yılda bu rakamlar 384 bin kullanıcı ile daha fazlaymış fakat geçen bütün yılın toplamına bakıldığında 1.3 milyon daha fazla aboneye ulaşmış duruyor.

Tinder‘a gelen kullanıcı sayısı ile Match şirketininde abone sayısında artış gözüküyor. Abone sayısı yüzde 16 artışla 8.6 milyon seviyesine çıkmış görünüyor. Bu da demek oluyor ki yanınızdan geçen her on kişiden sekizi Tinderadlı bu arkadaşlık uygulamasının kullanıcısı.

Peki arkadaşlık uygulamalarının bu kadar yoğun kullanılması neyi işaret ediyor olabilir? Diğer arkadaşlık uygulamalarında durum ne? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 2’YE TIKLAYIN
12Sonraki sayfa
Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı