Google Chrome Tarayıcı Hakkında Bilmedikleriniz

Hepimizin tercih ettiği bir internet tarayıcısı var. Bazı kullanıcılar en iyi seçeneği bulmak için çeşitli araştırmalar yapıyor. Bazıları ise bilgisayarlarında önceden yüklenmiş olan tarayıcıya bağlı kalıyor. Yazımızda, Google Chrome tarayıcı hakkındaki detaylara değineceğiz.

Genelde internette gezinmek için hangi internet tarayıcısını kullandığımızı pek düşünmeyiz. Eğer siz de iyi bir internet tarayıcısı arayışında iseniz bu yazımız tam size göre!

Google Chrome Tarayıcı Hakkında Bilmedikleriniz

Spam ve kimlik avı girişimleri astronomik oranlara ulaşıyor ve tarayıcınız sizi zeki siber suçlulardan korumak için uzun bir yol kat edebilir. Peki hangisini seçmelisiniz? Hangisinin en iyi güvenlik, rahatlık ve tasarım kombinasyonuna sahip olduğunu görmek için en iyi seçenekleri kafa kafaya karşılaştırıyoruz. Hiç şüphesiz Google Chrome, tarayıcı dünyasına hakim olmaya devam ediyor. Statista’ya göre Mart 2020 itibarı ile Chrome, pazar payının % 63,77’sine hakim oldu. Bir sonraki en büyük tarayıcı olan Safari ise % 18,38 ile takip ediyor.

Chrome, internet üzerindeki hemen hemen her web sitesi ile uyumlu çalışmakta. Buna ek olarak oldukça güvenli ve hızlı bir tarayıcıdır. Kimlik avı koruması varsayılan olarak etkindir ve tarayıcıda kayıtlı bir parola başka bir yerde kullanılırsa otomatik olarak bilgilendirilirsiniz. Bu “Parola Kontrolü” adlı yerleşik bir özelliğin parçasıdır. Google Chrome, kolaylık faktörü açısından üst sıralarda yer almakta. Sekmelerinize ve arama geçmişinize erişmek için doğrudan adres çubuğundan Google’da arama yapabilir ve cihazlarınızda Chrome’da oturum açabilirsiniz.

Gmail hesabı kullanıyor iseniz dosyalarınızı mail yolu ile paylaşmak ve belgeleri açmak oldukça kolay ve hızlıdır. Dolayısı ile herhangi bir oturum açmanıza gerek yok.

Chrome, hemen hemen her şey içeren uzantılara da sahiptir. Sadece birkaç isim vermek gerekirse hesap makineleri, belge imzalama, çeviri ve kupon avlama alanlarını sıralayabiliriz.

Peki, yakalama nedir? Google Chrome, tabiri caiz ise kaynak domuzudur. Tarayıcınızda çok sayıda açık olan sekmelerinizi var ise büyük ölçüde bilgisayarınızda bir yavaşlama olacaktır.

Bunun yanı sıra Google hesabınızın tarayıcınıza bağlı olmasının avantajları, hızla bir gizlilik kabusuna dönüşebilir. Tarayıcınızın arama ve harcama davranışlarını bilmesinden rahatsızsanız Google Chrome, sizin için en iyi seçenek olmayabilir.

Peki, siz hangi internet tarayıcıyı kullanıyorsunuz? Sizce hangisi diğerlerine göre daha avantajlı?

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Google Chrome Gizli Pencere Nedir? Peki Ne Kadar Gizli?” okumak için buraya tıklayın.
“Google Chrome Bildirimleri Nasıl Kapatılır?” okumak için buraya tıklayın
“Google Chrome Nasıl İndirilir?” okumak için buraya tıklayın.
“Google Chrome Kullananlar Dikkat!” okumak için buraya tıklayın.

“Google Chrome Tarayıcı Hakkında Bilmedikleriniz” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Fatma Nur Güneş

Fatma Nur Güneş

Merhaba, ben Fatma Nur Güneş. Doğuş Üniversitesi İletişim Bilimleri 4.sınıf öğrencisiyim. Moblobi.com’da içerik üretiyorum. Köşemi takipte kalın!


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı