Apple TV Nedir? Nasıl Kurulur?

Apple her alanda yaptığı yenilikçi cihazlar ile kendine hayran bırakıyor. Apple TV ise akışlı bir medya oynatıcı. Peki, Apple TV nedir? Nasıl kurulur?

Apple TV Nedir? Nasıl Kullanılır?

Apple TV, televizyonunuzun yanına koyup müzik dinleyebileceğiniz, internete girebileceğiniz, oyun oynayabileceğiniz ve daha birçok yenilikle karşılaşabileceğiniz bir cihaz.

4K Ultra HD ve HDR videoyu destekleyen Apple TV 4K, 1080p’yi destekleyen Apple TV HD modelleri ile kullanıcılarına iki farklı seçenek sunmaktadır. Bilmeniz gereken önemli bir nokta ise Apple TV 4K ve HDR yayını izleyebilmeniz için bu özellikleri destekleyen bir televizyona sahip olmanızın gerekliliğidir. Bunun yanı sıra internet kalitenizin de bir hayli iyi olması elde edeceğiniz görüntü açısından önemlidir.

Apple TV Nasıl Kurulur?

Bir Apple TV cihazına sahipseniz kurulumunun oldukça basit olduğunu söyleyebiliriz.

Apple TV’yi televizyonunuzdaki HDMI bağlantı çıkışına takın ve yanında verilen uzaktan kumandayı kullanarak internet bağlantısını yapmak için ekrandaki talimatları izleyin ve istenilenleri yapın. Yapmanız gereken sadece bu kadar!

Apple TV, kutu içerisinde yalnızca küçük siyah bir kutu (Apple TV medya oynatıcı) ve kumanda yer almakta. Basitliği sadeliğinden diyebiliriz. Ayrıca Apple TV’nizin kumandasını kaybettiğiniz zamanlarda iPhone’unuzu, iPad’inizi ve hatta Apple Watch’unuzu bile kumanda olarak kullanabilirsiniz.

Apple TV İle Neler Yapabilirsiniz?

– Sınırsız Dizi, Film ve Video…

Apple TV içeriği internetten alan bir medya oynatıcı olduğu için internetin bitmek tükenmek bilmeyen dünyasında binlerce video izleyebilirsiniz. Apple TV’nin kendi dijital video seçeneklerinin yanı sıra Netflix, Amazon Prime, Hulu, YouTube gibi birçok platformu destekliyor.

– Müzik Dinleyin!

Apple TV elbette Apple Music’i destekliyor. Aynı zamanda Spotify üzerinden de müzik dinleyebilirsiniz.

– Oyun Oynayın

Şüphesiz işin en eğlenceli oyun diyebiliriz. App Store üzerinden dilediğiniz oyunu indirip keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

– Uygulamalarda Gezinin

Apple Tv’nin desteklediği birbirinden farklı uygulamayı, sosyal medya platformunu indirerek keyifli zaman geçirebilme imkanınız bulunmakta. Alışveriş yapabilir, maillerinizi kontrol edebilir evden çıkmadan evvel hava durumuna göz atabilirsiniz.

Size keyifli zaman geçirtecek Apple TV ile internetin birçok özelliğini televizyonunuzdan Apple TV cihazınız sayesinde yeniden keşfedebilirsiniz.

Bu Yazılar da İlginizi Çekebilir

“Apple TV Kullananların Bilmesi Gereken 10 Şey!” okumak için buraya tıklayın
“Kullanabileceğiniz Apple TV Uygulamaları!” okumak için buraya tıklayın.
“Apple Arcade Nedir? Ne İşe Yarar?” okumak için buraya tıklayın.

“Apple TV Nedir? Nasıl Kurulur?” konumuzu paylaşmak isterseniz yazı sonundaki sosyal medya butonlarını kullanabilirsiniz.

Etiketler
Dilara Yıldırım

Dilara Yıldırım

Merhabalar ben Dilara, Selçuk Üniversitesi Reklamcılık bölümü mezunuyum. Geziyor, görüyor, yiyor, içiyor ve fotoğraf çekip, anılar yazıyorum. İnsanların görmediğini betimlemelerini sağlamak için daha çok okuyup, daha iyi yazmak için buradayım. Moblobi.com'daki köşemi takipte kalın.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı